Diyet yapmadan zayıflayın! Diyet yapmayan kilo verdiren 6 muhteşem yiyecek

Kadın erkek fark etmeksizin birçok insanın problemlerinden biri olan fazla kilolardan kurtulmak için birçok şey yapılıyor. Protein ve lif içeriği yüksek besinler, kilo verme sürecinde oldukça fayda sağlıyor. Lifli yiyeceklerin kalorisi genel olarak daha düşük olduğu için diyet listelerinin başında yer alıyor. Lifli yiyecekler, yemek yedikten sonra tok kalma süremizi uzatıyor. Biz de sizler için kilo vermenize yardımcı olabilecek 6 etkili yiyeceği araştırdık.

Google Haberlere Abone ol
Diyet yapmadan zayıflayın! Diyet yapmayan kilo verdiren 6 muhteşem yiyecek

Kilo vermek ve istediğiniz kusursuz vücuda sahip olabilmek için uzun süreli diyetler yapmak yerine doğru bir beslenme programı belirlemeniz daha doğru olabilir. Sürekli diyet yapmak sandığınız kadar kolay olmaz. Bu sebeple zayıflamak istiyorsanız dengeli bir beslenme programıyla hayatınızı sürdürmeniz gerekir. Kilo vermeye yardımcı olan besinlerden faydalanarak zayıflama sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

KABAK

Kabak antioksidan açısından zengindir. Besin değeri yüksek olan kabak zayıflatan yiyecekler arasında yer alır. Kabak yaklaşık 80 kalori içermesine rağmen, vitamin ve mineraller bakımından yüksektir. İçerisinde A vitamini barındırdığı için ayrıca kilo verirken her zaman enerjik hissetmenizi sağlar.

NOHUT

Nohut kilo vermeye yardımcı olan protein ve lif bakımından yüksek bir besin olarak bilinir. Nohut protein dolu bir besin olduğu kadar lezzetiyle de çok sık tercih edilir.

Nohut çorbalara ve salatalara harika katkı sağlar. Mükemmel bir lif kaynağı olan nohut sindirimi de kolay bir besindir. Bu sebeple kilo vermeye karar verdiyseniz beslenme listenize mutlaka nohut ekleyin.

Diyet yapmadan zayıflayın! Diyet yapmayan kilo verdiren 6 muhteşem yiyecek

CEVİZ

Ceviz doymamış yağlar bakımından yüksek bir yiyecek olduğu için harika bir atıştırmalık görevi görür. Ceviz tüketimi özellikle gün boyu yaşanan açlık krizlerini giderir. Ani açlık krizlerini önleyen ceviz, fazla kalori almanın engeller.

Ceviz pek çok kuruyemişten daha fazla antioksidan içerdiği için sağlığa da çok faydalıdır. Ceviz yiyerek gün boyu enerjinizi de koruyabilirsiniz.

MERCİMEK

Mercimek de protein ve lif açısından oldukça zengin olduğu için kilo vermenize yardımcı olur. Bu protein dolu besin yüksek lif oranı sayesinde sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını sağlar. Ayrıca mercimek gün boyu tokluk hissi verdiği için ani açıklık krizlerini engeller. Mercimeği salatalarda ve yemeklerde tüketebilirsiniz.

Diyet yapmadan zayıflayın! Diyet yapmayan kilo verdiren 6 muhteşem yiyecek - Resim : 2

TATLI PATATES

Tatlı patatesin kalori oranı düşük olduğu için kilo vermek isteyenler tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Tatlı patates bir kök sebze olarak bilinir. Bu sebeple tatlı patatesin lif oranı yüksek olur ve içerisinde bol miktarda su barındırır. Tatlı patatesin sindirimi de kolaydır.

Tatlı patatesten yapılan bir püre sadece 249 kaloriye sahip olmasına rağmen, tüm faydasının vücudunuza geçmesini sağlar.

YOĞURT

Yoğurt sindirimi düzenler ve bağırsak sağlığını korur. Yoğurt doğrudan sindirim sistemine etki ettiği için kilo vermeye yardımcı olan besinler arasında yer alır. Karın bölgesindeki yağları eritmek ve düz bir karın elde etmek isteyenler için vazgeçilmez bir besin olabilir.

Yoğurt özellikle kalsiyum açısından da zengin olduğu için kemik sağlığına iyi gelir. Yoğurt, metabolizmanın hızla çalışmasını sağlar ve fazla yağları azaltarak kilo vermeye yardımcı olur.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin