Diyarbakır'da yürek yakan intihar. 63 yaşındaki seyyar satıcı Selim Bayrak ekonomik kriz nedeniyle intihar etti. Selim Bayrak kredi başvurusuna ret cevabı alınca canına kıydı

Ekonomik kriz, enflasyon günden güne kendini iyice hissettiriyor. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki Selim Bayrak, ekonomik kriz nedeniyle girdiği bunalım nedeniyle intihar etti. Selim Bayrak'ın kısa bir süre önce özel bir bankadan kredi talebinde bulunduğu ve ret cevabı alınca canına kıydığı öğrenildi. Selim Bayrak sessiz, sedasız defnedildi.

Google Haberlere Abone ol
Diyarbakır'da yürek yakan intihar. 63 yaşındaki seyyar satıcı Selim Bayrak ekonomik kriz nedeniyle intihar etti. Selim Bayrak kredi başvurusuna ret cevabı alınca canına kıydı

Diyarbakır'ın Sur İlçesinin Melikahmet Caddesi'nde seyyar satıcılık yapan Selim Bayrak borç batağında olup kredi talebinde bulunduğu özel bankadan da ret cevabı alınca intihar etti.

SESSİZ SEDASIZ TOPRAĞA VERİLDİ

Bayrak'ın ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumunca otopsi işlemi tamamlandıktan sonra cenazesi yakınlarına teslim edildi. Bayrak asri mezarlıkta sessiz sedasız toprağa verildi.

EVİ TAMAMEN YIKILDI

Sur'un Fatihpaşa Mahallesinde yaşayan Bayrak'ın evi hendek olaylarında ağır hasar gördü. Yaşanan gelişme üzerine yaşadığı mahalleyi terk edip kiraya çıkmak zorunda kalan Bayrak'ın evi tamamen yıkılırken, olaylar sonrasında kendisine 27 bin lira ödeme yapıldığı öğrenildi.

ESKİ OTELLERDE KONAKLAMAYA BAŞLAMIŞ

Yalnız yaşayan Bayrak'ın yaşanan ekonomik krizden kaynaklı olarak kirasını bile ödeyemez duruma gelince amcasının evine sığındığı, burada da ailevi sorunlar yaşayınca kısa süre önce Sur'un köhne sokaklarındaki eski otellerde konakladığı bildirildi.

SORUNLARIYLA İLGİLİ YAYIN DA YAPMIŞ

Sözcü'nün haberine göre Selim Bayrak, geçtiğimiz haftalarda Ağaçkakan isimli sosyal medya yayınında da ekonomik sorunlar ve uygulamalardan yakınmıştı.

3 AY ÖNCEKİ RÖPORTAJI ORTAYA ÇIKTI

3 ay önce bir YouTube kanalına Selim Bayrak, Sur’daki evinin nasıl yıkıldığını, nasıl evsiz barksız bırakıldığını anlatmış en çok da hayat pahalılığından yakınmıştı.

İşte o röportajdan bir bölüm:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin