discovery+ BluTV’de yayında!

BluTV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ile Discovery Grup Başkan Yardımcısı Jamie Cooke, bugün düzenledikleri basın toplantısında global online video hizmeti discovery+’ın, BluTV’de yayına başladığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
discovery+ BluTV’de yayında!

Discovery’nin gerçek hayata dayalı eğlence içeriği sunan global online video hizmeti discovery+, bugün BluTV’de yayına başladı. discovery+’ın lansmanı, BluTV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ile Discovery CEEMEA (Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya) Bölge Müdürü ve Grup Başkan Yardımcısı Jamie Cooke tarafından düzenlenen online basın toplantısıyla duyuruldu.

BluTV aboneleri, discovery+ için ayrılan özel alanda Discovery Channel, TLC, DMAX, ID ve Discovery Science gibi Discovery’nin global markalarından discovery+ içeriklerini istedikleri zaman izleyebilecek. Ayrıca Eurosport 1 ve 2’nin canlı premium spor yayınları da BluTV’de olacak.

Türkiye'nin önde gelen yerel abone bazlı online video izleme platformu (SVOD) olan BluTV, dünya çapında Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere hizmet vermektedir.

İçerik

Discovery ve BluTV’nin 2021’in başında duyurduğu stratejik ortaklık, şu an discovery+’ın BluTV’de yayına başlamasıyla yeni bir boyut kazandı. discovery+; Donald Trump: A Faking It Special, Super Soul – Oprah, Gold Rush: Freddy Dodge's Mine Rescue, 90 Day Diaries, Amy Schumer Learns to Cook ve Lady Gucci gibi sayısız özel discovery+ orijinal yapımıyla izleyici karşısına çıkacak. Orijinal yapımların yanı sıra Altın Peşinde, Tamirat Tadilat, Ölümcül Av, Evliliğe 90 Gün ve Emlak Avcıları Türkiye gibi Discovery’nin dünya çapında beğeniyle takip edilen programları da platformda yer alacak. Ayrıca sporseverler Olimpiyat Oyunları, Roland Garros ve Giro d'Italia gibi ikonik spor etkinliklerinin keyfini çıkarabilecek.

BluTV’nin Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ: “Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliğimizden dolayı heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirmeye odaklanarak Türk SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. Vizyon ve stratejimizi paylaşan, BluTV'yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz.

Bu güçlü ortaklık, BluTV’nin hem yerel hem de bölgesel gücünü göstermekle kalmıyor, aynı zamanda Türkiye’de üretilen içeriğin değerinin bir kez daha altını çiziyor. Bu ortaklık ile BluTV orijinal prodüksiyonları ve dolayısıyla Türkçe içerikler dünya çapında geniş bir izleyici kitlesine sunulacak. BluTV olarak uzun süredir Türkiye dışında daha geniş bir kitleye ulaşmaya kararlıydık. BluTV için küresel olarak daha güçlü bir gelecek inşa ederken, Discovery’ye bölgesel olarak heyecan verici yeni iş perspektifleri ve fırsatları sunacağız ” dedi.

Stratejik ortaklığı değerlendiren Discovery Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CEEMEA Bölge Müdürü Jamie Cooke: “discovery+’ı Ocak ayında dünyanın çeşitli yerlerinde piyasaya sürmeye başladık ve bugüne kadar 40'tan fazla ülkede lansmanımızı gerçekleştirdik. 84 milyon nüfusuyla Türkiye'nin de artık bu gruba katılması bizler için çok heyecan verici. Bu bizim için büyük bir büyüme potansiyeli anlamına geliyor. Discovery olarak içeriklerimizi takipçilerimizle buluşturmak için her zaman yeni yollar arıyoruz. BluTV ile ortaklığımız, Discovery’nin varolan başarısının üzerine ekleyerek sunduğumuz hizmeti nasıl geliştirdiğimizin en iyi örneğidir" dedi.

Discovery Inc. ve BluTV, Discovery'nin BluTV'ye yaptığı yatırımı da içeren stratejik ortaklıklarını Ocak ayında duyurdu. Bu yatırımla Discovery, BluTV'nin %35 hissedarı oldu. Yasal onaydan sonra, Discovery’den Jamie Cooke ve Finans Kıdemli Başkan Yardımcısı Roanne Weekes, BluTV’nin yönetim kuruluna katıldı. Discovery, aynı zamanda BluTV’nin dağıtım ve satış operasyonlarını da desteklemektedir. Bu iş birliğinin sonucunda BluTV’nin içerikleri, Nisan ayında Orta Doğu ve Afrika’nın önde gelen abone bazlı online video izleme platformlarından biri olan STARZPLAY’de yer almaya başladı.

discovery+ originals

Super Soul - Oprah

Emmy ödüllü Super Soul, Oprah Winfrey ile düşünce öncüleri, ruhani öğretmenler, ünlüler ve yazarlar arasında, bilinçli ve daha bütünlüklü bir yaşama ilham vermek ve keşfe çıkmak için tasarlanmış yepyeni, samimi sohbetler sunuyor.

Donald Trump: A Faking It Special

Trump, ABD Başkanı iken 22 bin yanlış ithamda bulundu. Peki Trump doğru mu söylüyor yoksa numara mı yapıyor nasıl anlarız?  İster kameraya kaydedilmiş, ister bir tweet ile ölümsüzleştirilmiş olsun, dünya Donald Trump'ın sözlerine, yazılarına ve eylemlerine takılıyor. Uzmanlar ilk kez Trump'ın ne dediğini, neden dediğini ve bunu söylerkenki davranışını analiz ediyor.

Gold Rush: Freddy Dodge's Mine Rescue

Altın uzmanı Freddy Dodge, bu altı bölümlük seride maden sahiplerine yardımcı oluyor. Maden sahibinin haftalık altın miktarını artırabilirse, karından bir pay alıyor. Ancak başarısız olursa… Tek kuruş talep etmiyor.

90 Day Diaries

Çiftlerimizin hayatlarını, onların açılarından anlatan samimi bir bakış. Yapımcılar veya ekip olmadan karakterler, COVID-19 salgınını ve ilişkilerine getirdiği tüm zorlukları aşmaya devam ederken günlük yaşamlarını filme alıyor.

Amy Schumer Learns to Cook (Uncensored) S1-2

Komedyen ve oyuncu Amy Schumer ve eşi Şef Chris Fischer, bebekleri Gene ile Massachusetts’deki Martha’s Vineyard’da karantinadalar. Emmy adayı programda Chris, mutfakta iyi olmayan ama harika kokteyller yapan Amy’nin yardımıyla kilerlerindeki malzemelerle yemek yapıyor!

Lady Gucci: The Story of Patrizia Reggiani

Tüm dünyayı şoke eden bir olaydı; bir aşk, şehvet ve kanlı cinayet hikayesi. 1995’te ünlü İtalyan iş adamı ve Gucci moda evinin başı Maurizio Gucci, Milano’da öldürülmüştü. Gucci’nin eski eşi olan, sonradan medya tarafından ‘Kara dul’ ismiyle anılan Patrizia Reggiani, cinayete azmettirme suçundan hüküm giymişti. Patrizia Reggiani, yıllar sonra ilk defa hikayesini sadece discovery+’a anlatıyor.

Lady Gucci: The Story of Patrizia Reggiani, Maurizio Gucci ile olan ilişkisinden ve ardından gelen kabusa kadar, bu olağanüstü, gerçek hayat hikayesinin arkasındaki şok edici ayrıntıları ortaya koyuyor.

Jonbenet Ramsey: What Really Happened?

İlk defa, efsanevi dedektif Lou Smit'in özel ve daha önce hiç duyulmamış sesli günlükleri, Amerika'nın en meşhur faili meçhullerinden biri olan 6 yaşındaki güzellik kraliçesi JonBenet Ramsey'in öldürülmesi olayının iç yüzüne dair ipuçları verecek.

They Call Me Dr Miami

Dr. Michael Salzhauer nam-ı diğer Dr. Miami, ABD'nın en ünlü plastik cerrahı ve Snapchat'te uygulamalarını canlı yayınlayan ilk doktordur. Sosyal medya şöhretini, muhafazakar Ortodoks Yahudi inancıyla dengelemeye çalışan, aile babası Salzhauer, sınırları zorlamaktan kendini alıkoyamıyor.

Unseamly: The Investigation Of Peter Nygård

Unseamly: The Investigation of Peter Nygard, moda kralının hayatını araştırıyor. 80'den fazla kadının tecavüz ve seks ticareti yapmakla suçladığı Nygard, suçlamaları reddediyor. Seri, onu ve kurbanı olduklarını söyleyen kadınları inceliyor.

Estonia

1994 yılında, MS Estonya feribotu Baltık Denizi'ni geçerken battı. 852 kişinin hayatını kaybettiği kazanın nasıl gerçekleştiği 26 yıldır gizemini koruyor. Yeni görüntüler ve özel röportajlar, bu trajik olayın ayrıntılarını keşfetmeye ve buna neyin neden olmuş olabileceğini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

Onision: In Real Life

Tüm dünyada "Onision" olarak bilinen Greg Jackson, YouTube'u, platform henüz emekleme dönemindeyken keşfetti. Ayarsızlığı ve kara mizahıyla milyonlarca abone topladı. İçerikleri yoldan çıkmış olsa da gerçek hayatı daha beterdi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin