Diriliş’in yapımcısından bir dev tarihi proje daha

Daha önce Diriliş Ertuğruş, Kut'ül Amare dizilerini yapan, Kuruluş Osman ile yeni sezona başlayan ve 20 Aralık'ta Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı'nı vizyona sokacak olan yapımcı Mehmet Bozdağ'dan bir tarihi dev proje daha: Celâleddin Harezmşah...

Google Haberlere Abone ol
Diriliş’in yapımcısından bir dev tarihi proje daha

5 sezon süren “Diriliş Ertuğrul” ve “Kut’ül Amâre”nin ardından “Kuruluş Osman” dizisine imza atan yapımcı Mehmet Bozdağ yine dev bir tarihi prodüksiyonu hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Bozdağ’ın Riva’da kurduğu dev plato bu kez uluslararası bir yapıma ev sahipliği yapacak. 20 Aralık’ta seyirciyle buluşacak olan “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” isimli sinema filmini çeken Bozdağ, bu kez Özbekistan için Celâleddin Harezmşah’ın hikâyesini dizi filme aktaracak.

İlk etapta 60’şar dakikadan oluşan 13 bölümünün çekilmesi planlanan dizide Celaleddin Harezmşah’ı Emre Kıvılcım canlandıracak. Hakan Şahin’in yönetmen koltuğuna oturacağı dizide Oğuzhan Yarımay, Cemal Hünal, Levent Özdilek, Javohir Zokirov, Ali Sinan Demir, Yulduz Rajabova, Shahzoda Matchanova ve Alisher Uzakov rol alacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin