'Dilara Gönder ile Ne Haber?' yakında Haber Global'de başlıyor!

Yepyeni, haber temalı yarışma programı 'Dilara Gönder ile Ne Haber' yakında Haber Global ekranlarında başlıyor. Ekrana ara veren Dilara Gönder, bu yarışmayla ekranlara geri dönüyor.

Google Haberlere Abone ol
'Dilara Gönder ile Ne Haber?' yakında Haber Global'de başlıyor!

Her bölüm 4 yarışmacı, 9 kategoriye ait haber temalı sorularla yarışacaklar. Kültür-sanat, dijital dünya-teknoloji, yaşam, magazin, spor, biyografi, dünyadan ve Türkiye’den haberler olmak üzere hayatın her alanından haberlerle ilgili sorular sorulacak. Yarışmacıların kategorilere ait konu başlıklarından gündem ya da arşiv seçme hakkı olacak. Bazı yarışmacılar geçmişte gündem olmuş haberleri daha iyi hatırlarken bazısı ise bugünün haberlerinde daha iddialı olacak.

Programın bir bölümünde ise, videolu soru kategorisinde ekranlardan tanıdığımız, ünlü bir isim kendisiyle ilgili soruları yarışmacılara soracak.

Dilara Gönder yeni programıyla ilgili “Ekranlarda bu tarz, farklı bir iş yapmak istiyordum. Ben de farklı, özgün ve istediğim tarzda bir proje olduğuna inandığım için içinde olmak istedim. Haber takip etmeyi seven, bu konuda iddialı olan herkes bu programa katılabilir.” dedi.

Dilara Gönder kimdir?

17 Haziran 1983 tarihinde dünyaya geldi. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden ve ardından Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Aydın Doğan Vakfı'nın düzenlemiş olduğu 2007 yılındaki 19. Genç İletişimciler Yarışması'na okul radyosunda yayımlanan "DinleBul" adındaki programla katıldı. Programı radyo dalında birinci seçildi.

Fenerbahçe TV'de "MusicBox" isimli programla sunuculuk hayatına başladı. 2007 yılına kadar bu kanalda çalıştı. 2007'de Lig TV'ye transfer oldu ve 2,5 yıl çalıştı.

Ardından TRT'de Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve önemli röportajlar yaptı. Dilara Gönder, 2010 yılında NTV Spor'a transfer oldu. NTV’de;  Zor İşler, Yeter ki İste ve Lingo programlarının sunuculuğunu üstlendi.

2014 yılında Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan 'Ne Diyosun' adlı dizide rol aldı, bu aynı zamanda Gönder'in ilk oyunculuk deneyimidir. En son Star TV'de yayınlanan Sil Baştan dizisinde Gizem Dereli karakterine hayat verdi.

Bu dizi ardından TRT 1 ekranlarında yer alan Baba Candır dizisinde oynadı. 2017 yapımı Box'un Yıldızları programında sunuculuk yaptı.

Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Gönder, yepyeni haber temalı yarışma programı "Ne Haber?" ile yakında Haber Global ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin