Devlet memuru olmak isteyenlere büyük müjde. 4 bakanlık ve bir üniversite yüzlerce memur alacak. Memur alımı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte başvuru şartları

4 bakanlık ve bir üniversite müjdeyi verdi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Devlet memuru olmak isteyenlere büyük müjde geldi. Bakanlıklara ve üniversiteye yüzlerce devlet memuru alınacak. İşte başvuru şartları...

Google Haberlere Abone ol
Devlet memuru olmak isteyenlere büyük müjde. 4 bakanlık ve bir üniversite yüzlerce memur alacak. Memur alımı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte başvuru şartları

Hazine ve Maliye BakanlığıMilli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı için personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesine 555 sözleşmeli personel alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 145 sözleşmeli personel, İçişleri Bakanlığı ise 80 İçişleri uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı da 10 müfettiş olacak.

Sabah gazetesindeki habere göre Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı toplam 780 personel alımı yapacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlara göre, Milli Savunma Bakanlığınca çeşitli mühendislik branşları ile mimar, tabip, psikolog, grafiker, istatistikçi, tekniker, teknisyen, laborant, mütercim tercüman, müze görevlisi, restoratör, hemşire, kütüphaneci, destek personeli ve büro personeli kadrolarına 319 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Milli Savunma Üniversitesine de büro personeli, grafiker, istatistikçi, kütüphaneci, mütercim tercüman, diyetisyen, psikolog, veteriner hekim, mühendis, tekniker, teknisyen ile hizmetli, garson, aşçı, berber, terzi/ütücü, şoför, kaloriferci, boya/badana/sıva branşlarında destek personeli kadrolarına da 236 sözleşmeli personel alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvurular 2–31 Aralık tarihleri arasında "http://personeltemin.msb.gov.tr" adresi üzerinden çevrimiçi yapılacak. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihi ve yeri yine aynı internet adresi üzerinden yayımlanacak.

Başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgiler Milli Savunma Bakanlığının Personel Temin Dairesi Başkanlığı internet sitesinde yer alacak.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 145 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatına KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 145 pozisyon için sözleşmeli personel alınacak.

Adaylar başvurularını 5-16 Aralık tarihleri arasında e-Devlet üzerinden "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi aracılığıyla gerçekleştirecek.

Birden fazla bölüm mezunu olan ya da birden fazla pozisyona şartları tutan adaylar sadece bir bölüm veya pozisyon için müracaatta bulunabilecek.

Başvuru şekli, pozisyon dağılımı ve sayısı, başvuruların değerlendirilmesi, istenen belgeler, sonuçların duyurulması, sonuçlarının ilanı ile diğer hususlar "www.aile.gov.tr" internet adresinde yer alacak.

Devlet memuru olmak isteyenlere büyük müjde. 4 bakanlık ve bir üniversite yüzlerce memur alacak. Memur alımı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte başvuru şartları

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA 80 İÇİŞLERİ UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

İçişleri Bakanlığının merkez teşkilatına sözlü sınav sonucuna göre üniversitelerin farklı fakülte ve bölümlerden mezun 80 İçişleri uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Adaylar 19-23 Aralık tarihleri arasında e-Devlet şifresi kullanarak "www.icisleri.gov.tr" adresi üzerinden başvurularını yapabilecek.

Başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgilere bakanlığın internet sitesindeki duyurular bölümünden ulaşılabilecek.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığına 10 müfettiş yardımcısı alınacak

AA'nın haberine göre ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere 10 hazine ve maliye müfettiş yardımcısı alınacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı İlanı'na göre, sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacak.

Giriş sınavının yazılı aşaması 4-5 Şubat 2023'te sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört ayrı oturumda Ankara’da Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşıması, en az dört yıllık lisans eğitimi veren iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olması gerekiyor.

Adaylarda ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınmak kaydıyla KPSSP48 puan türünden 80 ve üzerinde puan alma, başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamaya göre, en yüksek başvuru puanına sahip ilk 200 kişi içinde yer alma şartları aranacak.

Giriş sınavı için başvurular, 19 Aralık 2022 Pazartesi saat 08.30’dan, 30 Aralık 2022 Cuma saat 23.59’a kadar, e-Devlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı Platformu kullanılarak (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik ortamda yapılacak. Sınav başvurusu, adaya ait son bir ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile kendi el yazısıyla hazırladığı özgeçmişin sisteme yüklenmesi ve başvuru formunun doldurulması suretiyle tamamlanacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı Yönetmeliği’nin 25’inci maddesi gereğince atama yapılacak kadro sayısının dört katını (40 kişi) geçmemek üzere, yazılı sınavda başarılı olanlardan en yüksek puan alan adaydan başlanarak sıralanan adaylar Ankara'da sözlü sınava tabi tutulacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin