Devlet koruması altında bulunan çocuklarla ilgili iddialara bakanlıktan yanıt: Titizlikle inceliyoruz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarla ilgili medyada yer alan iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Devlet koruması altında bulunan çocuklarla ilgili iddialara bakanlıktan yanıt: Titizlikle inceliyoruz

Devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarla ilgili medyada yer alan iddialara ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verildi:

Bakanlık olarak devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarımızla ilgili her türlü iddiayı ilgili devlet kurumlarımızla birlikte büyük bir hassasiyetle değerlendiriyor, titizlikle inceliyoruz.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı töhmet altında bırakacak, gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek ve topyekun damgalanmalarına neden olacak iddialar konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

Çocukların üstün yararı ilkesi doğrultusunda onlara zarar verecek, psikolojik ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkileyecek her türlü eylem ve söylemle şimdiye kadar nasıl mücadele ettiysek, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadeleye etmeye devam edeceğimizi bildiriyor, toplumun her kesimini de bu konudaki hassasiyetimizi paylaşmaya davet ediyoruz. Kamoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin