Devlet Bahçeli'nin o karesi için açıklama: 'Eski fotoğraf'

Hürriyet gazetesinden Bahçeli'nin tepki çeken fotoğrafıyla ilgili açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
Devlet Bahçeli'nin o karesi için açıklama: 'Eski fotoğraf'

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Ahmet Hakan'a verdiği röportajda elinde çay bardağının bulunması sosyal medyada tepki çekmiş ve Ramazan ayında gündüz saati çay içerken poz verdiği için eleştirilmişti.Ahmet Hakan, Twitter hesabından bu fotoğrafın arşivden alınan eski bir fotoğraf olduğunu ve Bahçeli'nin röportaj yapıldığı gün oruçlu olduğu için çay içmediğini söyledi.
BİR: Bahçeli röportajında yayınlanan "bahçeli cay içerken" fotoğrafı, arşiv fotoğrafıdır. Bahçeli'nin daha önce çekilmiş bir fotoğrafıdır.


— ahmet hakan (@ahmethc) 8 Temmuz 2015İKİ: bizim görüşme yaptığımız gunduz saatinde bahçeli niyetli olduğu icin cay içmemiştir. tezvirat yapanlar her acıdan utanmalıdır.


— ahmet hakan (@ahmethc) 8 Temmuz 2015


Gazetenin foto muhabiri Rıza Özel de Bahçeli'nin çay içerkenki karesini 11 Haziran'da kendisinin çektiğini 12 Haziran'da gazetede yayınlandığını açıkladı. 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin elinde çay bardağı olan karesini 11 Haziran'da çekmiştim. Yeni bir fotoğraf değil, arşivden bir kare.


— Rıza Özel (@rizaozel) 8 Temmuz 2015Bu fotoğraflar 11 Haziran'da MHP lideri Bahçeli'nin ziyareti sırasında çekildi ve 12 Haziran'da da yayınlanmıştı pic.twitter.com/tvHqqwfPRy


— Rıza Özel (@rizaozel) 8 Temmuz 201512 Haziran'da Devlet Bahçeli röportajında gazetenin birinci sayfasında da o güne ait bir kareye yer verilmişti pic.twitter.com/bV2Bnn0JMI


— Rıza Özel (@rizaozel) 8 Temmuz 2015
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin