DEVA Partisi'nde endişeli bekleyiş. DEVA Partili üst düzey ismin yakınları Hatay'da enkaz altında. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin açıkladı

Kahramanmaraş'ta iki büyük deprem Türkiye'yi yasa boğdu. 10 kentte çok sayında bina yıkıldı. Endişeli bekleyiş sürüyor. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin’in kardeşlerinin Hatay'da enkaz altında olduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
DEVA Partisi'nde endişeli bekleyiş. DEVA Partili üst düzey ismin yakınları Hatay'da enkaz altında. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin açıkladı

Türkiye’yi derinden etkileyen depremlerin ardından partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulunan DEVA Sözcüsü İdris Şahin, “Bu tür afet zamanları; kamu görevlilerinden sivil topluma, siyasetçisinden medyasına kadar herkesin koordinasyon içerisinde, akıl ve vicdanla hareket etmesi gereken zamanlardır” diye konuştu.

"HATAY BÜYÜK BİR YIKIMA MARUZ KALDI"

Şahin eski Adalet Bakanı ve DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin’in Hatay’daki tüm yakınları ve kardeşlerinin enkaz altında olduğunu açıkladı. Ergin’le telefon görüşmesi yaptıklarını söyleyen Şahin, Hatay’daki duruma ilişkin “Kendisi sabahın ilk saatlerinde memleketi Hatay’a ulaşmak için Ankara’dan yola çıktı ancak Hatay’a akşam geç saatlerde varabildi. Telefon görüşmemizde Hatay’ın büyük bir yıkıma maruz kaldığını bizlere iletti." dedi.

"ERGİN'İN TÜM YAKINLARI VE KARDEŞLERİ ENKAZ ALTINDA"

Şahin "Özellikle arama kurtarma ekipleri açısından da büyük bir yıkım içinde olduğumuzu öğrenmiş olduk. Yine EPDK’nın açıklamasına rağmen bölgede akaryakıt temininde büyük bir sorun olduğunu öğrendik. Sadullah Bey tüm yakınları ve kardeşlerinin enkaz altında olduğunu fakat onların kurtarılması için gerekli arama, kurtarma çalışmalarının ne yazık ki yapılamadığını bizlerle üzülerek paylaştı. Onun çaresizliğini bizzat hissettik.” diye konuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin