Destan 2. Bölüm yayınlandı: Dengeleri alt üst edecek taht mücadelesi başlıyor

Başrollerinde Ebru Şahin ve Edip Tepeli’nin yer aldığı Akkız’ın hikayesini anlatan Destan dizisi, yayınlandığı ilk günden bu yana izleyiciler tarafından ilgiyle takip ediliyor. ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Destan, tarihi karakterleri ile merak konusu olmaya devam ediyor. Destan’ın 2. Bölümünde tüm dengeleri alt üst edecek bir taht mücadelesi başlıyor. İşte Destan dizisi 2. Bölüm izleme linki!

Google Haberlere Abone ol
Destan 2. Bölüm yayınlandı: Dengeleri alt üst edecek taht mücadelesi başlıyor

ATV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Destan, dün akşam 2. Bölümü ile ekranlara geldi. Destan’ın yayınlanan son bölümünde; Alpagu Han’dan intikam almak isteyen Akkız, oklarıyla Gök Hanlığı hükümdarını ağır yaralıyor. Bu arada Saltuk, saldırının sorumlusunu bulmak için Dağ Hanlığı’na gidiyor. Esir olarak saraya getirilen Akkız, unutamadığı Batuga ile karşılaşıyor. Peki, Destan 2. Bölümde ne oldu?
 
DESTAN 1. BÖLÜMDE NE OLDU?

Destan'ın birinci bölümünde; 8. yüzyılda, Orta Asya'da, İslam'ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir.

Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir.

Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır.

Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı'nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu'nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga'ya gelin almaya karar verir.

Ailesini toplayıp kız istemek üzere Batı Gök Kağanlığı'na doğru yola çıkar. Yolda onları çok büyük bir tehlike beklemektedir: Çocukluğundan beri intikam ateşi ile yanan Dağ savaşçısı Akkız!

DESTAN 2. BÖLÜMDE NE OLUYOR?

Destan'ın ikinci bölümünde; yıllardır aradığı fırsatı ele geçirerek Alpagu Han'dan intikamını almak isteyen Akkız, attığı oklarla Gök Hanlığı'nın hükümdarını ağır yaralar.

Alpagu Han derhal saraya götürülürken, saldırının sorumlularını bulmak için Dağ Hanlığı'na giden Saltuk, Akkız'ı rehin alır. Alpagu Han'ın ölümün kıyısında olması Gök Hanlığı Sarayı'ndaki taht savaşını kızıştırır.

Kaya Tegin ve Timur Tegin tahta kimin geçeceği konusunda çekişirken, amcaları Balamir de pusuda beklemektedir.

Esir olarak saraya getirilen Akkız ise burada çocukluğundan bu yana unutamadığı Batuga ile karşılaşır.

Destan 2. Bölüm FULL İZLE

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin