Depremzede çocuklara Baykar'dan tablet desteği: MEB aracılığıyla YKS ve LGS'ye girecek öğrencilere 10 bin tablet dağıtılacak

Kahramanmaraş merkezli depremlerde mağdur olan öğrencilere Baykar destek çıktı. Depremzede öğrencilerin eğitimine destek vermek için öğrencilere 10 bin adet tablet göndereceklerini açıklayan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar; tabletlerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından YKS ve LGS'ye girecek olan öğrencilere verileceğini belirtti.

Google Haberlere Abone ol
Depremzede çocuklara Baykar'dan tablet desteği: MEB aracılığıyla YKS ve LGS'ye girecek öğrencilere 10 bin tablet dağıtılacak

Depremzede öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için Baykar tarafından deprem bölgesinde öğrencilere dağıtılması için 10 bin tablet bağışlandı. 

11 ili yıkan depremin ardından yardım çalışmalarına hem bağışlarıyla hem de teknik ve donanımsal olarak destek veren Baykar, depremzede öğrencileri de unutmadı. Öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için yeni bir bağış yapan Baykar bu kez 10 bin tablet bölgeye gönderiyor. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DAĞITACAK

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından duyurulan kampanya kapsamında, Baykar tarafından Deprem bölgesinde sınavlara girecek afetzede öğrencilere 10.000 adet tablet bağışlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) teslim edilecek tabletler, deprem bölgesinde YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ve LGS’ye (Liselere geçiş Sistemi) girecek öğrencilere dağıtılacak.

“DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, bağış kampanyasına yönelik yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Yaşadığımız deprem felaketinin üzerinden yaklaşık olarak bir ay geçti. Bu süreçte devletimiz ve tüm sivil toplum örgütlerimiz deprem bölgesindeki kardeşlerimizin temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla çalıştı, çalışmaya da devam ediyor. Biz de Baykar, T3 Vakfı ve CANSAĞLIĞI Vakfı olarak gönüllülerimizle birlikte insani yardım malzemesi tedariği, konut bağışı, konteyner kent, geçici aşevleri, oyun ve etkinlik çadırları gibi çalışmalarla bölgedeki kardeşlerimize desteğimizi sürdürüyoruz.”

"MİLLETİMİZİ KAMPANYAYA DAVET EDİYORUZ”

Gençlerin eğitimlerini önemsediklerini belirten Bayraktar, tüm milletimizi ve kurumlarımızı depremzede öğrencilere tablet bağışlanacak kampanyaya destek vermeye çağırdı: “Genç kardeşlerimizin eğitim ve öğretimlerine kaldıkları yerden devam edebilmelerini de aynı şekilde önemsiyoruz. Bu doğrultuda, YKS ve LGS’ye girecek öğrencilerimizin çalışmalarına katkı sağlamak için Baykar olarak 10.000 tableti Milli Eğitim Bakanlığı’mıza bağışlıyor, tüm milletimizi ve kurumlarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin