Deprem nedeniyle okullar tatil edildi. Tatil kararını Düzce Valisi Cevdet Atay duyurdu

Düzce'de bu sabaha karşı 04:08'de 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Ankara ve Bursa dahil birçok ilde hissedildi. Deprem sonrası; Sakarya, Bolu ve Düzce'de okullar tatil edilmişti. Zonguldak'ın Alaplı ve Ereğli ilçeleri de tatil kararı almıştı. Düzce'de okulların 24 Kasım Perşembe günü de tatil edildiği açıklandı. Düzce Valisi Cevdet Atay 25 Kasım Cuma günü de okulların tatil edildiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Deprem nedeniyle okullar tatil edildi. Tatil kararını Düzce Valisi Cevdet Atay duyurdu

Düzce Valisi Cevdet Atay, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Deprem sonrası eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Atay, “Değerli hemşerilerimiz, İlimizde yaşanan deprem nedeniyle, tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında 24 Kasım 2022 tarihinde eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca kamuda çalışan engelli ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır” dedi.

VALİDEN İKİNCİ AÇIKLAMA: OKULLAR, CUMA GÜNÜ DE TATİL EDİLDİ

Vali Atay, yaptığı ikinci açıklamada deprem nedeniyle okulların cuma günü de tatil edildiğini açıkladı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, okulların ilde 24-25 Kasım tarihlerinde olmak üzere iki gün tatil edildiğini belirterek "Pazartesi okullarımızda görüşmek üzere." dedi.

Düzce Valisi Cevdet Atay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama okullarda eğitim ve öğretimin 24-25 Kasım olmak üzere iki gün süreyle tatil ediğini duyurdu. Vali Atay, yaptığı paylaşımda, “Değerli hemşerilerimiz, İlimizde yaşanan deprem nedeniyle, tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında 24 Kasım 2022 tarihinde eğitim - öğretime bir (1) gün ara verilmiştir. Ayrıca Kamuda çalışan engelli ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır. Sevgili öğrenciler okullarımız cuma günü de tatil yaptık. Pazartesi okullarımızda görüşmek üzere…” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM SARIDERE KÖYÜNDE İNCELEMEDE BULUNDU

Öte yandan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremin merkez üssü Düzce Gölyaka ilçesinin Sarıdere köyünde ve Çilimli ilçesinde incelemelerde bulundu. Hasar gören binalarda incelemelerde bulunan Bakan Kurum, beraberindeki heyetle depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bakan Kurum, Düzce'de hasar tespit çalışmalarını 2-3 gün içinde bitireceklerini bildirdi.

Düzce Anıtpark'ta vatandaşlarla sohbet ederek "geçmiş olsun" dileklerini ileten Kurum, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün İstanbul Kağıthane'deki Yahya Kemal Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen konutların kura çekimi törenini gerçekleştirdiklerini, 85 milyonun içinde olduğu, gönül birliği esasına dayalı dönüşüm süreci yürüteceklerini söyledi.

Gölyaka'daki depremde hiç kimseyi kaybetmedikleri için şükrettiklerini dile getiren Kurum, binalardaki hasarları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla en kısa zamanda Elazığ, Malatya, İzmir, Bingöl, Van'daki gibi gidereceklerini aktardı.

Kurum, ihtiyaç olan her yere yardımların götürüldüğünü belirterek, "İhtiyacı olan vatandaşlarımıza gıda, barınma, çadır, geçici barınmayla alakalı AFAD'ımız, Kızılayımız çalışıyor. İnşallah en kısa zamanda ihtiyaçları gidereceğiz. Çok şükür vatandaşlarımıza hiçbir şey olmadı, sevincimiz o. Öbürlerini de hızlı şekilde gerek hasar, gerek eşya hasar tespitlerini yapacağız, bitireceğiz." ifadesini kullandı.

Hasar tespiti sonrası ağır hasarlı çıkan binalarda oturulmaması gerektiğini bildireceklerini dile getiren Kurum, şöyle konuştu:

"Ağır hasarla ilgili hak sahipliği süreci AFAD'ımızla birlikte başlayacak. Biz de TOKİ Başkanlığımız eliyle kalıcı konutlarımızı yapacağız. Tespitleri yapacağız, 2-3 gün içinde tüm Düzce'yi bitireceğiz. O tespitler sonrasında da Valiliğimiz, AFAD'ımız onları duyuracak, vatandaşlarımız hasar durumuna göre eve girecekler. Çünkü biz istiyoruz ki artçı depremler oluyor; hasarlı evlere girmeyelim."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin