Denizli'de şoke eden şantaj olayı: İş insanının müstehcen görüntülerini çekip 500 bin lirayla tehdit ediyorlarmış!

Denizli'de, aralarında iş insanları ve esnafın bulunduğu kişilerin uygunsuz görüntülerini gizlice çekip, ailelerine göstermekle tehdit eden 2 kişi iş insanlarından 500 bin lira istemiş. Olayı öğrenerek harekete geçen Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) en son şantaj yaptıkları iş insanı ile iş birliği yaparak şantaj parasını alacakları buluşma noktasında şüphelileri gözaltına aldı.

Google Haberlere Abone ol
Denizli'de şoke eden şantaj olayı: İş insanının müstehcen görüntülerini çekip 500 bin lirayla tehdit ediyorlarmış!

İl Jandarma Komutanlığı'nın Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), iş insanının kendisine uygunsuz görüntüleriyle şantaj yapıldığı şikayeti üzerine çalışma başlattı. Şüphelilerin M.Ç. (49) ile S.İ. (29) olduğu belirlenip, teknik ve fiziki takibe alındı.

ÖNC GÜVEN KAZANIP SONRA KAYIT ALIYORLARMIŞ

Şüphelilerin, sosyal medya siteleri üzerinden tanıştıkları, aralarında iş insanları ve esnafın bulunduğu kişilerle irtibata geçerek bir süre görüştükten sonra güven kazanıp, buluştukları yerlere önceden gizli düzenek kurarak uygunsuz görüntülerini kayda aldıkları belirlendi. Bu görüntüleri ailelerine göstermekle ve sanal ortamda yayınlamakla tehdit ettikleri, videoları silme veya geri verme karşılığında yüklü miktarda para istedikleri belirlenen 2 kişinin yakalanması için operasyon planladı.

500 BİN LİRA İSTİYORLARMIŞ

Şüphelilerin, mağdur ettikleri iş insanıyla buluşup, ellerindeki uygunsuz görüntülerine karşılık 500 bin lira alacakları bilgisine ulaşıldı. Bunun üzerine buluşma noktasında JASAT, önlem aldı. Şüphelilerin iş insanıyla buluşup, pazarlığa başlaması üzerine harekete geçen JASAT, operasyonu başlattı. Şüpheliler, ellerindeki iş insanına ait uygunsuz görüntülerin bulunduğu dijital materyallerle yakalanıp, gözaltına alındı.

"ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL'

M.Ç. ile S.İ., jandarmadaki işlemlerinin ardından 'tehdit', 'şantaj' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin cep telefonları ve üzerlerinde ele geçirilen dijital materyallerde inceleme yapılacağı, mağdur sayısının da bu kapsamda artabileceği belirtildi. 

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin