Deniz Baykal'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek. Aslı Baykal, CHP'yi ve Kılıçdaroğlu'nu topa tutmuştu. Kılıçdaroğlu ile Baykal görüşecek. Baykal'dan CHP'ye Cumhurbaşkanı adayı uyarısı

CHP'nin bir önceki Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal uzun süredir CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ve ekibine ağır eleştirilerde bulunuyordu. Aslı Baykal CHP'den istifa etmiş, babasına istifa ettikten sonra söylediğini açıklamıştı. Deniz Baykal'ın kızı gibi düşünmediği CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tam destek verdiği iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol
Deniz Baykal'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek. Aslı Baykal, CHP'yi ve Kılıçdaroğlu'nu topa tutmuştu. Kılıçdaroğlu ile Baykal görüşecek. Baykal'dan CHP'ye Cumhurbaşkanı adayı uyarısı

CHP'nin bir önceki Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal geçirdiği rahatsızlıktan sonra tekerlekli sandalye ile hareket edebiliyor, konuşmakta güçlük çekiyordu. Baykal'ın kızı Aslı Baykal CHP'den istifa ettikten sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibine ağır eleştirilerde bulunmaya başlamıştı. Aslı Baykal'ın AK Parti'ye geçeceği de iddia edilmişti.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüştü. Baykal ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını aktaran Gök, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Baykal’ın görüşmek üzere sözleştiklerini belirtti.

'CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI' AÇIKLAMASI

Vekil Gök Baykal’ın “Çok önemli bir seçime doğru gidiyoruz. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gecikmeden bir karar verilmeli. CHP örgütleri; inançla, birlik halinde bu mücadelenin içinde eksiksiz yer almalıdır. CHP ve Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, çok önemli işler yapıyorlar” diye konuştuğunu aktardı.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR TOPLANTI"

CHP'nin "İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması"nı da değerlendiren Baykal şunları kaydetti:

“Çok önemli bir toplantı. Siyasetin bilimle buluşması çok önemli. Çok memnun oldum. Türkiye, siyaset ile bilim ilişkisini bugüne kadar değerlendirmekte çok geç kalmıştır. Bu toplantıların bundan sonra da sıklıkla devam etmesi gerekir. İnsan, doğa, tabiat şartları, işgücü, beyin gücü; bunların hepsi ekonomiyi belirleyen temel aktörler. Dünyanın karşılaştığı problemlerin en önemlisi petrol krizi ve enerji. Dünya ve Türkiye bu sorunları çözmeden ilerleyemez. Dünyanın tıkandığı bir konu. İklim krizi, istesek de istemesek de dünyayı ve bizi bilime itiyor. Bilimle siyaseti buluşturmamız gerekiyor."

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin