Damla Sönmez Altın Küre Ödülleri’nde aday oldu!

Damla Sönmez’in Aisha rolü ile başrollerinde olduğu, Sean O’Bryne’ın yazıp, yapımcılığını Lawrence Bender’ın yaptığı, yönetmen koltuğunda ise Amerikalı yönetmen Sonia Nassery Cole’un olduğu “I Am You” filmi 77. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Yabancı Filmler dalında aday oldu.

Google Haberlere Abone ol
Damla Sönmez Altın Küre Ödülleri’nde aday oldu!

I am You” filminde, Afganistan'daki bir ailenin Berlin'e varma çabası anlatılıyor. Ekibin çekimlerde psikolojik olarak zorlandığını dile getiren Damla Sönmez, filmde kızının özgür yaşaması için her türlü mücadeleye girmeye hazır bir doktoru oynuyor.

77. Altın Küre Ödülleri’nde “I am You” filmi ile aynı kategoride yarışan Fransız-Alman-Türk-Lüksemburg ortak yapımı olan, Damla Sönmez’in “Sibel” filmi de yer alıyor. Başarılı oyuncu, geçtiğimiz yıl içinde “Sibel” filmi ile Dünya çapında birden fazla ödüle layık görüldü.

“I am You” oyuncu kadrosunda Defne Kayalar, Cansu Tosun, Hakan Aydın, Emre Çetinkaya, Ali Aksöz, Kaan Songun, Ushan Çakır, Defne Samyeli gibi oyuncuların olduğu “I Am You” filminin çekimleri İstanbul’da tamamlandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin