Cüneyt Özdemir'den Zonguldak Valisi'ne sert tepki!

Gazeteci Cüneyt Özdemir, "Kendilerini Koronavirüs'ten koruyamadılar ve bize yük oldular" sözleriyle sağlıkçıları suçlayan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'a çok sert tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
Cüneyt Özdemir'den Zonguldak Valisi'ne sert tepki!

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ın Koronavirüs ile mücadele eden sağlık kahramanlarını suçlayarak, "Sağlıkçıları ücretsiz misafir ettik, yemeklerinden ücret de almadık ama kendilerine virüs bulaştırdılar ve bize büyük yük oldular" ifadelerini kullanması sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı.

Bektaş'a en sert tepkilerden biri de gazeteci Cüneyt Özdemir'den geldi. Özdemir, Vali Bektaş'ı Çanakkale Savaşı'nda ölüme yürüyen askerlere "Bunlar ne biçim asker ya kendi aralarında organize olamıyorlar daha, bunlardan ne olacak" diyen komutana benzetti.

Cüneyt Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

'ÇANAKKALE SAVAŞI'NDA ASKERLERİ SUÇLAYAN KOMUTAN GİBİ'

"Şimdi şöyle düşünün; Çanakkale Savaşı'ndasınız. Gelmiş düşman, gemilerle dayanmış. Sizin de orada askerler var. 'Sana ölmeyi emrediyorum, vatan savunması için ne gerekiyorsa yapacaksın' diyorsunuz. Onlar da 'Tamam ben öleceğim gerekirse' diye cevap veriyor.

Sonra savaş devam ediyor. İngiliz topçuları gemilerden bombaları atıyorlar Çanakkale'ye. Bizimkiler piyade tüfekleriyle savunmaya çalışıyor.

Sonra bir tane komutan geliyor, 'Bunlar ne biçim asker ya, bunlar kendi aralarında organize olamıyor daha, bunlardan ne olacak' diyor. İşte Zonguldak valisinin dediği bu."

'ADAMLAR HAYATLARINDAN VAZGEÇMİŞ'

"Şimdi böyle laf etti. İnsan içinden geçirir ya 'Böyle bir şey demeyelim, adamlar kendi hayatlarından vazgeçmiş' der. Ne kadar ayıp ya!"

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin