Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi canlı yayında açıkladı: Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı Kariyeri rekorlarla dolu Cüneyt Çakır kimdir?

Türk futbolunun en deneyimli hakemlerinden birisi olan Cüneyt Çakır hakemliği bırakma kararı aldı.

Google Haberlere Abone ol
Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi canlı yayında açıkladı: Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı Kariyeri rekorlarla dolu Cüneyt Çakır kimdir?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Cüneyt Çakır hakemliği bırakmak istediğini TFF'ye bildirdi" dedi. 

'YURT DIŞINDAN BİRÇOK TEKLİF ALDIĞINI SÖYLEDİ' 

Mehmet Büyükekşi, Cüneyt Çakır'ın yurt dışından birçok teklif aldığını söylerken, "Daha yarım saat önce karara vardığımız bir konu var. Cüneyt Çakır yurt dışından birçok teklif aldığını ancak Türkiye'de yoluna devam etmek istediğini söyledi. Bundan sonraki dönemde hakemlere eğitim vermek ve yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istediğini söyledi. Biz de bunu son derece uygun gördük. Bu motivasyon bizim için son derece önemli. Biz kendi değerimizi hakem eğitmeni olarak atadık'' ifadelerini kullandı.

"Hocamıza bir jübile maçı düzenlemek istiyoruz"

Çakır'ın önemli bir değer olduğunu vurgulayan Büyükekşi, "Bu zamana kadar hakem eğitmeni olarak hocalar getirdik yurt dışından. Biz kendi değerimizi ve en başarılı hakemlerimizden bir tanesini, hakem eğitmeni olarak atadık. Kendisi inşallah ileride biz nasıl yurt dışından hakem getiriyorsak, o da yurt dışına eğitmen hakem olarak gider. Cüneyt Çakır, bizim için önemli bir değer. Türkiye'yi 2 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonası'nda temsil etti. 2015 yılında da Şampiyonlar Ligi finalinde görev aldı. Hocamıza bir jübile maçı düzenlemek istiyoruz. Türk hakemliğine yakışır bir şekilde onu uğurlamak istiyoruz. Bu zamana kadarki çalışmaları için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmaları için başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi canlı yayında açıkladı: Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı Kariyeri rekorlarla dolu Cüneyt Çakır kimdir?

Cüneyt Çakır'ın kariyeri

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, EURO 2020 ile üst üste üçüncü kez Avrupa Şampiyonası'nda görev alırken, kariyerinde 53'ü A Milli maç olmak üzere 15 yıllık dönemde toplamda 200'e yakın uluslararası müsabaka yönetti. 

44 yaşındaki Çakır'ın FIFA hakemi olduğu 2006 yılından bu yana devam eden uluslararası hakemlik kariyerinin önemli satır başları şöyle:

Dünya Kupası:

2018 FIFA Dünya Kupası     2 maç ve Yarı Final  
2014 FIFA Dünya Kupası     40 yıl aradan sonra Dünya Kupası'nda ilk Türk hakemi ve Yarı Final yöneten ilk hakem

Avrupa Şampiyonası:

EURO 2016        3 maç
EURO 2012        2 maç ve Yarı Final - Finalin Dördüncü Hakemi

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi canlı yayında açıkladı: Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı Kariyeri rekorlarla dolu Cüneyt Çakır kimdir? - Resim : 2

Olimpiyat Oyunları:

Rio Olimpiyatları 2016 çeyrek final  44 yıl aradan sonra Olimpiyatlar'da görev alan ilk Türk hakemi

Şampiyonlar Ligi:

UEFA Şampiyonlar Ligi 2019 Yarı Final
UEFA Şampiyonlar Ligi 2018 Yarı Final
UEFA Şampiyonlar Ligi 2017 Yarı Final
UEFA Şampiyonlar Ligi 2016 2 Yarı Final
Şampiyonlar Ligi Finali 2015 UEFA Şampiyonlar Ligi'nde final yöneten ilk Türk hakem
UEFA Şampiyonlar Ligi 2015 Yarı Final
UEFA Şampiyonlar Ligi 2012 Yarı Final

Avrupa Ligi:

UEFA Avrupa Ligi 2014   Yarı Final
UEFA Avrupa Ligi 2010   Yarı Final

Dünya Kulüpler Şampiyonası:

FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası 2012 Final

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin