Cumhuriyet gazetesinden Demirören Medya'ya '3 Kuruş' yanıtı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, bugünkü köşesinde "Ziraat Bankası, kredi karşılığı aldığı araziyi yine Demirören'e kiraladı" başlıklı haber sebebiyle gazetelerine 3 kuruş değerinde tazminat davası açan Demirören Holding’e yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol
Cumhuriyet gazetesinden Demirören Medya'ya '3 Kuruş' yanıtı

“Biz haberlerimize, muhabirlerimize güveniyoruz!” diyen Küçükkaya, Demirören’in “manipülasyon” kelimesinin arkasına sığınarak “kaynağınızı açıklayın” dediğini söyledi, “Sizler sadece bir şirket değilsiniz aynı zamanda bir medya grubunun da sahibisiniz. Mesleğimiz adına biraz ‘ayıp’ oluyor!” dedi.

Küçükkaya devamında, “Evet, aylardır soruyoruz... Bugün de birinci sayfamızdan sormaya devam ediyoruz... Sahi!.. ‘Demirören Grubu’nun Ziraat Bankası’ndan aldığı milyarlık kredi geri ödendi mi, ödenmedi mi?’ Soru açık, net ve bir o kadar da basit. Ya ‘ödendi’ diyeceksiniz ya da ‘ödenmedi.’ Siz ‘Bu kredi ödendi’ deyin, kamuoyunun önüne belgesini koyun; söz, ‘skandal kredi’ diye yazmaktan vazgeçeceğiz!..  Yeter ki tüyü bitmemiş yetimin hakkı ödensin, bizim tek derdimiz o!..” ifadelerini kullandı.

Demirören dava açmıştı

Demirören Grubu, Cumhuriyet Gazetesi'ne "Ziraat Bankası, kredi karşılığı aldığı araziyi yine Demirören'e kiraladı" başlıklı haberi nedeniyle 3 kuruşluk manevi tazminat davası açtı.

Açıklamada, "Söz konusu kredi ilişkileri sorunsuz bir şekilde sürdürülmüş ve sürdürülmektedir. “Skandal” nitelemesiyle kredi ilişkilerinde sanki Demirören Grubu’na bir ayrıcalık tanınmış gibi gerçek dışı bir algı yaratılmak istenmektedir" denildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin