Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vergi müjdesi! Talimat verildi; teknoloji ürünlerine vergi indirimi geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na teknoloji ürünlerine vergi indirimi için talimat verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'da bir araya gelmiş, gençlerden biri, teknoloji ürünlerine erişimi kolaylaştıracak bir düzenleme istemişti.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vergi müjdesi! Talimat verildi; teknoloji ürünlerine vergi indirimi geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da gençlerle bir araya gelmiş ve soruları yanıtlamıştı. Programda gençlerden biri, teknolojik aletlere ulaşmada kolaylık sağlanması için vergi indirimi istemişti. Genç kızın isteğini dikkate alan Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na talimat verdi.

 

ERDOĞAN OLUMLU YANIT VERDİ

Genç kız, "Gençlerin bilgisayar, telefon gibi ihtiyacı için vergi oranlarında bir düşüş gerçekleşebilir mi?" diye sormuş, Erdoğan ise "Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bir çalışma yapalım, ondan sonra da bir atalım" demişti.

VERGİ İNDİRİMİ GELİYOR

Bugün sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda bir adım atılacağının müjdesini verdi.

Erdoğan paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Trabzon'daki buluşmamızda bir gencimiz, teknoloji ürünlerine erişimi kolaylaştıracak bir düzenleme istedi. Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile bir çalışma yapacağız ve inşallah bu konuda adımı atacağız."

İşte o paylaşım:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin