Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zindandan Mehmed'e Mektup" Sergisi ve "Reis Bey" tiyatrosunun gösteriminde konuştu. Erdoğan'dan dikkat çeken kritik mesajlar: Kalabalıklar içinde tek kalsak da mücadele vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı'nın Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği ''Zindandan Mehmed'e Mektup Sergisi'' açılış töreni ve ''Reis Bey'' tiyatrosunun gösteriminde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Kalabalıklar içinde tek kalsak da mücadele vereceğiz. Dün de kendi bencil hesapları için ülkeyi ateşe atmaktan çekinmeyenler vardı, bugün de aynı yoldan gidenler var." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zindandan Mehmed'e Mektup" Sergisi ve "Reis Bey" tiyatrosunun gösteriminde konuştu. Erdoğan'dan dikkat çeken kritik mesajlar: Kalabalıklar içinde tek kalsak da mücadele vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı'nın Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği ''Zindandan Mehmed'e Mektup Sergisi'' açılış töreni ve ''Reis Bey'' tiyatrosunun gösteriminde açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"DAVASI UĞRUNA BEDEL ÖDEMEKTEN KAÇMADI"

Necip Fazıl Kısakürek, herhangi bir şair olmanın ötesinde, şairlerin sultanıydı. Üstad, bütün dahiler gibi, anlaşılması ve anlatılması zor bir sanatkardı. Mazi ile ati arasında irtibatın koparıldığı bir dönemde kabalıkların ve kalabalıkların karşısına eserleriyle çıktı. Davası uğruna bedel ödemekten hiç kaçmadı.

"HAKİKATLERİ KORKUSUZCA DİLE GETİRDİ"

Emsalsiz bir hatipti, kürsülere sığmayan bir mücadelenin yılmaz savunucusuydu. Aydın zorbalığına teslim olmadığı için gerici gibi aşağılamalara maruz kaldı. Hakikatleri korkusuzca dile getirdi. O'nu tarihe gömmek isteyenlerin bugün esamesi bile okunmuyor. Bu millete kimseye muhtaç olmadan ruh kökünden aldığı cesaretle var olabileceğini gösterdi. 'Umudun, kurtuluşun, diriliş ruhunun kaynağı Türkiye'dir' demekten bir an olsun geri durmadı.

"TEK KALSAK DA MÜCADELE VERECEĞİZ"

O dönem öz yurdunda parya olan bu millet, özgüveni onun kelimelerinde buldu. Necip Fazıl, bu millete kimsenin icazetine muhtaç olmadan var olunabileceğini gösterdi.

Fikir dünyası çoraklaşmış heyecanı körelmiş, azmi kırılmış bir milletin büyük davaları taşımaya ve güçlü bir gelecek inşa etmeye gücü yetmez. Zorluklar bu mücadeleden geri kalma bahanesi olamaz.

Dün de kendi bencil hesapları için ülkeyi ateşe atmaktan çekinmeyenler vardı. Bugün de aynı yoldan gidenler var.

Kalabalıklar içinde tek kalsak da mücadele vereceğiz.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o konuşması:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin