Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi! Koronavirüs ne zaman bitecek?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, salgının kontrol altına alınıp yasakların sona ereceği tarihi işaret etti... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüşen Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, açıklamalarını kaleme aldı.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi! Koronavirüs ne zaman bitecek?

Şebnem Bursalı, bugünkü yazısında Erdoğan’ın “Ramazan Bayramında bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz inşallah” dediğini aktardı.

Şebnem BURSALI / SABAH

Çifte bayram yapacağız inşallah

Hijyen ve sağlık açısından yakın çalışma arkadaşları ve aileleriyle birlikte burada hem ikamet ediyorlar hem de çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Telefonla görüştüğümüz Başkan Erdoğan'a bir ayını nasıl geçirdiğini sordum. Gerçi, her gün bir veya birden fazla devlet başkanı ile telefonda hem salgınla ilgili istişare ediyor hem ikili ülke ilişkileri üzerine konuşuyorlar ama; bunun ötesinde neler yaptığını konuştuk. Öncelikle; sabah erken vakitte başlayan mesaisine, rutin işler ne varsa yine aynı tempoda devam ediyor. Bakanlar ve bürokratlarla günlük durum değerlendirmeleri ve devlet işlerine doğal olarak Covid-19 ile ilgili mesai de eklendi. Başkan Erdoğan, bu konuda da son derece titiz.
Hem güncel rakamları hem yetkililerin yorumlarını okuyup, konuşuyor hem istişare ediyor. Bunun yanı sıra; masasının üzerinde biriken notlar neredeyse tamamen temizlenmiş. Hepsini tek tek okuyarak gereğini yaptığını söylüyor. Ve; kitap okumaya da vakit ayırabilmeye başlamış.

SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

Başkan Erdoğan'a salgınla ilgili mücadelenin nasıl gittiğini de sordum. En başından bu yana son derece titizlikle ve profesyonelce yürütülen önlem ve alınan kararların sonuç vermeye başladığını söyledi. Tedbirlerin yanı sıra, sokağa çıkma kısıtlamasının da bu olumlu sonuçta önemli katkı yaptığını ve vatandaşların evde kalmasından duyduğu memnuniyeti de belirtti. Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı'nda yapımı devam eden 2 bin 500 yatak kapasiteli sahra hastanelerini de hatırlattı ve bunun yanı sıra Türkiye genelinde yatak kapasitesi ile ilgili hiçbir sıkıntımız olmadığını söyledi.

Maske, tulum ve eldiven ile her tür tıbbi gereç ile ilgili dünya ülkeleri ile mukayese bile edilmeyecek bir üstünlüğümüz olduğunu da hatırlatan Başkan Erdoğan; bu hafta ve önümüzdeki hafta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte salgında çok önemli bir eşiğin aşılacağının beklendiğini de söyledi.

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin