Cumhur İttifakı EYT için tarih verdi. İşte EYT sorununun çözüleceği tarih. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan flaş EYT açıklaması. 'En kötü ihtimalle' diyerek duyurdu

Emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaş “EYT ne zaman çıkacak?”, “EYT’de masadaki formüller neler?” sorularına yanıt arıyor. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin EYT için çalışma yaptıklarını belirtmişti. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan flaş bir açıklama geldi. Akçay, 'En kötü ihtimalle' diyerek EYT ile ilgili kritik tarihi açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Cumhur İttifakı EYT için tarih verdi. İşte EYT sorununun çözüleceği tarih. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan flaş EYT açıklaması. 'En kötü ihtimalle' diyerek duyurdu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için çalışmalar devam ediyor. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) defterini, bu yasama yılında, bir daha açılmamak üzere en iyi şekilde çözerek kapatacağız." dedi.

Yeni yasama yılının yoğun gündemle başlayacağını vurgulayan Akçay, Meclis açılır açılmaz, yeni bir torba kanun teklifinin TBMM Başkanlığına sunulacağını bildirdi. Erkan Akçay, "dezenformasyonla mücadele yasası" olarak bilinen, Meclis gündeminde bekleyen Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin de yeni yasama yılında yasalaşacağına işaret etti.

Ekimde Meclis'e sunulacak 2023 yılı bütçesinin, Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmelerinin yapılacağına dikkati çeken Akçay, ekim ayı içerisinde ayrıca sözleşmeli personele ilişkin düzenlemenin de Meclis'e sunulacağını belirtti.

EYT İÇİN TARİH VERDİ

EYT'lilerin sorunlarının da yeni yasama yılında çözüleceğini ifade eden Akçay, şöyle konuştu:

"Sözleşmeli personele ilişkin düzenlemeyi ekim ayı içerisinde yapacağız. EYT ile ilgili çalışmaların da kasım ayı içerisinde Meclise gelmesini bekliyoruz. En geç aralık ayının sonunda, en kötü ihtimalle yeni yılın ilk haftası Meclis'ten EYT geçer. Ama biz, aralık ayının son günlerinde bunu yasalaştırmayı hedefliyoruz. Hedefimiz, yeni yıla EYT'lilerin sorunlarını çözmüş şekilde girmek. Cumhur İttifakı ve MHP olarak konunun sahibiyiz, gereken çalışmaları yapıyoruz. Gereken katkıyı da veriyoruz. İnşallah Genel Başkanımızın da dediği gibi EYT defterini, bu yasama yılında, bir daha açılmamak üzere, en iyi şekilde çözerek kapatacağız. Vatandaşlarımız EYT ile ilgili resmi açıklamaları dikkate alsın. Sosyal medyada kara propaganda yapmak isteyenlere, aklı sıra muhalefet yapmak isterken kafa karışıklığı yaratanlara asla itibar etmesin."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin