Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi Zafer Partisi'nde GİK üyesi oldu

Geçtiğimiz haftasonu 1.Olağanüstü Büyük Kongresini düzenleyen Zafer Partisi’nde GİK’e girecek isimler merak ediliyordu. Zafer Partisi Genel İdare Kurulu’nu oluşturan isimler belli olurken bu isimler arasında Mustafa Arabul ismi dikkat çekti. Mustafa Arabul İsmailağa Cemaati’nin en önemli isimlerinden birisi ve medya yüzü olan,Cübbeli Ahmet’in kayınbiraderi.

Google Haberlere Abone ol
Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi Zafer Partisi'nde GİK üyesi oldu

haberalternatif.com'un haberine göre; Mustafa Arabul Cübbeli Ahmet’in “Dini nikahlı” 2. eşi olan Büşra Mihrimah Ünlü’nin kardeşi. Ancak Büşra Mihrimah Ünlü’nün gerçek adı Mehrican Arabul. 1992’de Mehrican Arabul’u kendisine 2. eş yapmak isteyen Cübbeli Ahmet bir ailevi kriz yaşamış ve Cübbeli Ahmet’in ilk eşi Mine Ünlü kendisinden boşanmak isteyince “Karı-koca gibi görünebilmek” için adını değiştiren Mehrican Arabul, adını ve soyadını mahkeme kararı ile Büşra Mihrinah Ünlü olarak değiştirmişti.

Arabul aynı zamanda 2018 seçimlerinde AK Parti’den İstanbul 2.Bölge Milletvekili adayı olmuş bir isim.

Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi Zafer Partisi'nde GİK üyesi oldu

Kongredeki konuşmasında FETÖ terör örgütü üzerinden AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İsmailağa Cemaati’nin içerisinden bir ismi partinin yönetim kademesi olan GİK üyeliğine getirmesi ise parti tabanında da rahatsızlık yarattı.

İşte Zafer Partisi GİK Üyesi seçilen Mustafa Arabul’un İsmailağa Cemaati’nin kısa süre önce olan şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu ile çektirdiği resimler ve BBP heyeti ile Cübbeli Ahmet’in evine gerçekleştirdiği ziyaretlerden fotoğraflar:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin