'Çocuk hakları' öykü yarışmasında ödüller sahiplerini buldu!

Bu yıl yedincisi düzenlenen yarışmada ödüller törenle sahiplerine verildi.

Google Haberlere Abone ol
'Çocuk hakları' öykü yarışmasında ödüller sahiplerini buldu!

Doğan Egmont Yayıncılık ve Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin işbirliğinde sürdürdüğü öykü yarışmalarının yedincisi olan “Çocuk Hakları” konulu öykü yarışmasının ödül töreni 1 Haziran 2015 Pazartesi günü Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi, Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi’nde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın katılımı ve açılış konuşmasının ardından gerçekleştirildi.





Yazmaya ilgi duyan bir kuşağın oluşması ve geleceğin yazarlarının yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 2007 yılında Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından başlatılan öykü yarışmasının yedincisi olan “Çocuk Hakları” öykü yarışmasında bu yıl 14 şehirden 49 okul, 139 öykü ile yarıştı. Öykü yarışmasında ödül ve mansiyon alan yarışmacıların öyküleri kitaplaştırılarak yarışmacılara dağıtıldı.



YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER:



BİRİNCİ KATEGORİ 5. ve 6.SINIFLAR DERECEYE GİRENLER



BİRİNCİ



Alper Yazoğlu İlköğretim Okulu / Levent Tuna Tosun



BİRİNCİ



Özel Tarih Ortaokulu / Sude Naz Aktaş



İKİNCİ



Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi / Elif Naz Kurt



ÜÇÜNCÜ



Özel Rota Ortaokulu / Gamze Duran



İKİNCİ KATEGORİ 7. VE 8. SINIFLAR DERECEYE GİRENLER



BİRİNCİ



Hatemoğlu Ortaokulu / Burak Can Şahin



İKİNCİ



Mimar Sinan İmam Hatip Lisesi / Gökçe Canbaz



ÜÇÜNCÜ



MEV Koleji Özel Basınköy Okulları / Zeynep Okur



ÜÇÜNCÜ KATEGORİ 9. VE 10. SINIFLAR DERECEYE GİRENLER:



BİRİNCİ



Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi / Elif Naz Akgün



BİRİNCİ



Edirne Güzel Sanatlar Lisesi / Hüseyin Babacan



İKİNCİ

Aydın Doğan Bilim ve Sanat Merkezi / Nesibe Bilge Gündoğar                    



ÜÇÜNCÜ

Özel Rota Fen Lisesi / Nilay Isıkan



ÜÇÜNCÜ

Şehzadeler Manisa Bilim ve Sanat Merkezi / Büşra Evren



DÖRDÜNCÜ KATEGORİ 11. VE 12. SINIFLAR DERECEYE GİRENLER



BİRİNCİ

Manisa Sosyal Bilimler Lisesi / Esengül Günay



İKİNCİ

Edirne Güzel Sanatlar Lisesi / Şaheste Kevser Nurani



İKİNCİ

Işıklar Askeri Hava Lisesi / Taha Yasin Türedi



ÜÇÜNCÜ

Edirne Güzel Sanatlar Lisesi / Zehra Korucu



 



 



 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin