CNN International Commercial’ın Başkanı Rani Raad oldu

CNN’in uluslararası ticaret faaliyetlerini yöneten Rani R. Raad, CNN International Commercial’da başkanlık görevine getirildi.

Google Haberlere Abone ol
CNN International Commercial’ın Başkanı Rani Raad oldu

2013 yılında kuruld .uğundan bu yana CNN Uluslararası ticaret grubunu ve CNN’in uluslararası ticaret faaliyetlerini yöneten Rani R. Raad, CNN International Commercial’ın Başkanı oldu.Bu görevinde Raad, ABD dışında da CNN’in ticari işlevli faaliyetlerinden sorumlu olmaya devam edecek. Bunun yanı sıra Turner Global'in programlı satış stratejisinin geliştirilmesi, reklam satış, içerik satış ve ortaklıklar, iş geliştirme, pazarlama ve araştırma departmanları da bundan böyle Raad’ın kontrolünde olacak.Rani Raad yeni görevini şu sözlerle değerlendirdi: “CNN'in hızlı değişen haber trafiği ve medyadaki rolü konusunda heyecanlı ve tutkuluyum. Dünyanın haber lideri olarak yeniliğe olan bağlılığımız, ticari faaliyetlerin yanı sıra markanın editoryal çıkışını da destekliyor. Ticari partnerlerimiz için pazara getirdiğimiz çok daha sofistike, yaratıcı çözümler ile bu değişimin bir parçası olmayı iple çekiyorum."Turner Global Başkanı Gerhard Zeiler ise Raad’ın yeni göreviyle ilgili olarak; “Rani'nin uluslararası pazarlardaki ticari girişimleri içeren çeşitli portföy yönetiminde dikkate değer bir tecrübesi var. CNN’in uluslararası ticari faaliyetlerini yürütmek için bu alanda tecrübeli kişileri bir araya getirerek lider dijital bir ekip kurdu. Kurulan bu ekip, sınıfının en iyisi ve ödül kazanmış reklam satışları çözümleri sunarak, dünya çapında yeni markalar yaratmak üzere lisanslama ve içerik satış programları sunacak” dedi.Rani Raad kimdir?

CNN International Commercial’ın Başkanı Rani Raad oldu
Raad daha önce Başkan Yardımcısı ve Baş Ticari Görevlisi, CNN International ve bundan önce CNN International Reklam Satış Başkan Yardımcısı ve yönetim müdürü oldu. Turner’ın çocuk kanalları ve Türkiye ve Orta Doğudaki eğlence işinden sorumlu olmaya devam edecek.Raad CNN kariyerine New York'ta başladı ve şimdi Londra'dadır. 2013 yılında, dünyanın en etkili Arap'larını içeren Arap İş Gücü 500 listesinde 71 numarada yer almıştır ve 2015'te Arabian Business tarafından 40 kişilik en güçlü Arap listesinde 13. olmuştur. 2011 yılında Dünya Ekonomi Forumu Raad'ı medya sektörüne katkılarından dolayı Genç Küresel Lider olarak tanımıştır. 2015 yılında, Medya sektöründe başarılarından dolayı Syracuse Üniversitesi'nin S.I. Newhouse Halkla İlişkiler Okulu'nun 50 mezun 50 başarılı listesinde yerini almıştır.Raad New York'taki Syracuse üniversitesi S.I. Newhouse Halkla İlişkiler okulundan B.S. (Bachelor of science) derecesiyle mezundur.Turner International hakkındaTurner International CNN, TNT, Cartoon Network, ve TCM gibi ana Turner marka sürümlerini, ülke ve bölgeye özel ağları ve Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'teki işleri yürütür. Ödemeli ve Ücretsiz TV kanalları'nın yanı sıra İnternet tabanlı hizmetler yürütür, çeşitli üçüncü taraf medya girişimleri ile ticari ortaktır; Time Warner'ın küresel hitabını arttırmak için Warner Bros. ve HBO ile ekip olur. Turner 200'den fazla ülkede 34 dilde 38 marka gösterdiği 180'den fazla kanal işletir. Turner International, Time Warner şirketine bağlı Turner'ın bir alt kuruluşudur.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin