Cinsiyetçi yorumu tepki çekmişti... Yollar ayrıldı

beIN Sports'un spikeri Melih Şendil, Real Madrid'in pembe formasını eleştirdiği konuşmasında "Kadınlar futbolda olmamalı" ifadesini kullanınca tepki çekmişti. beIN Sports, spikerle ilgili yeni bir karar aldı.

Google Haberlere Abone ol
Cinsiyetçi yorumu tepki çekmişti... Yollar ayrıldı

beIN Sports'un deneyimli ismi Melih Şendil, Real Madrid'in pembe formasını eleştirdiği konuşmasında "Kadınlar futbolda olmamalı" ifadesini kullanınca tepki çekmişti.

Melih Şendil ayrıca "Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu. Ayrımcılık yapıyor gibi olmayalım, topa tutarlar ama önemli değil. Alışığız. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" demişti.

Spor Arena'nın haberine göre bu sözlerin ardından Melih Şendil'in beIN Sports'la yolları ayrıldı.

Tepki çeken sözlerin ardından beIN Sports şu açıklamayı yapmıştı:

"beIN SPORTS olarak, dün akşamki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının hemen ardından yayınladığımız "Maç Sonu" programında, sunucu Melih Şendil'in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz. Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi. Digiturk ve beIN, diğer birçok küresel girişimin yanı sıra beINSPIRED projesi aracılığıyla kadın sporcuları desteklemek ve tüm dünyada tanıtmak için yorulmadan çalışıyor. Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin