Cinsel içerikli video sonrası savcılık harakete geçmişti. O kişinin ifadesi ortaya çıktı: Eşim o dönem kumar oynuyordu bu nedenle borçlanmıştı. Para kazanmak için videoyu çektim

Sosyal medyada çocuğunun yanında cinsel içerikli yayın açan H.K.'nın görüntüleri sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Gözaltına alınan H.K. ifadesinde "Eşim o dönem kumar oynuyordu bu nedenle borçlanmıştı. Para kazanmak için videoyu çektim" dedi. H.K., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol
Cinsel içerikli video sonrası savcılık harakete geçmişti. O kişinin ifadesi ortaya çıktı:  Eşim o dönem kumar oynuyordu bu nedenle borçlanmıştı. Para kazanmak için videoyu çektim

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, çocuğunun da bulunduğu odada uygunsuz video kaydı yaparak sosyal medyadan paylaşan kadın içi harekete geçti. Söz konusu videonun basın ve yayın kuruluşlarında yer almasının ardından H.K. isimli kadın hakkında, 'müstehcenlik ve hayasızca hareketler' suçu kapsamında soruşturma başlatıldı.

'PARA KAZANMAK İÇİN ÇEKTİM'

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, paylaşımı yapan H.K. isimli kadının, Sultanbeyli’de yaşadığı eve dün sabah baskın düzenlendi.

'OĞLUM GÖRÜNDÜĞÜ ANDA KAPATTIM'

Savcılıkça ifadesi alınan H.K. şunları söyledi:

Benim Tiktok isimli sosyal medya hesabında 2 milyona yakın takipçim vardı. Zaman zaman bu platformda canlı yayın yaparak içerik üretiyordum. Bu yayınlar esnasında izleyiciler bana jetonlar gönderiyorlardı. Bu şekilde yayınlar yaparak aylık 5 bin lira civarında para kazanıyordum.

Bu hesabı yaklaşık 1,5 yıl önce kapattım. Bu video ise 2,5 yıl önce canlı yayın yaptığım esnada beni izleyen izleyiciler tarafından kayıt altına alınmış olabilir. O dönem canlı yayınlar yapıyordum. O dönem 1,5 yaşında olan oğlum yayın yaptığım esnada birden bire benimle oyun oynamak istediği için odaya girdi.

Kesinlikle oğlumla birlikte böyle bir video çekmedim. Olay oğlumun benden habersiz biçimde odaya girmesiyle gerçekleşti. Oğlumun videoda göründüğü anda kısa bir süre sonra canlı yayını kapattım. Bu video çekildikten yaklaşık 3 ay sonra Tiktok hesabımı kapattım. Kapatmamın nedeni Tiktok dışında günlük temizlik ve geceleri tekstik işlerinde gelir sağlamamdır.

Yayın yapmayı bıraktıktan sonra bazı sosyal medya uygulamalarında kayıt altına alınan videonun çeşitli hesaplardan paylaşıldığını gördüm. Hesaplarla iletişime geçerek kaldırılmasını rica ettim. Bir kısmı kaldırıldı. 1 yıl önce bu videoların çeşitli platformlarda paylaşıldığını gördüm.

Avukatımla görüşerek savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bu görüntüyü kaydeden ve yayınlayanlar hakkında şikayetçi oldum. 2 tane sosyal medya hesabım vardır. Bu hesaplarda canlı yayın ve video paylaşımı yapmıyorum. Bahse konu videoda oğlum birden bire odaya girince oğlumla ilgilenmek istediğm esnada istemsizce bacağımın kamera açısına girmesiyle oluşmuştur.

Kesinlikle cinsel bir istek uyandırmak amacıyla yapılmış bir hareket değildir.

Şüpheli H.K. ifadesinin ardından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan H.K. hakkında yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin