Çin, Coronavirus salgını için 5 uzmanı İtalya’ya gönderiyor!

Çin, Covid-19 salgını için 5 uzmanı İtalya’ya gönderiyor! İtalya’da yeni Coronavirus'ün (Covid-19) yol açtığı ölüm oranının artması ve hastalığın hızlı bir şekilde yayılması nedeniyle Çin harekete geçti.

Google Haberlere Abone ol
Çin, Coronavirus salgını için 5 uzmanı İtalya’ya gönderiyor!

Ocak ayından bu yana Coronavirus (Covid-19) ile mücadele eden ve son günlerde hastalığa yakalanma hızı gittikçe düşen Çin, deneyimlerini İtalyanlarla paylaşacak. Beş kişiden oluşan heyette, dört doktorun yanı sıra bir de İtalyan dili profesörü bulunuyor.

Çin’in güneybatı eyaleti Sichuan’dan İtalya’ya gitmek için Shanghai’e giden ekipte bulunan Sichuan Üniversitesi’ne bağlı Batı Çin Hastanesi’nin akciğer hastalıkları bölümü ve yoğun bakım ünitesi direktörü Liang Zongan, “İtalya’ya varır varmaz önce yerel durumla ilgili bilgi edineceğiz. Daha sonra salgınla mücadele konusundaki deneyimlerimizi paylaşacak ve İtalyan hekimleriyle işbirliği yapacağız” diye konuştu.

Söz konusu edilen beş uzman bu arada Çin Kızılhaç Örgütü tarafından organize edilmiş gönüllü bir uzman ekibine katıldı ve bütün ekip uçakla İtalya’ya hareket etti.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin