CHP'den RTÜK'e uyarı!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, son günlerde muhalif kanallara art arda cezalar kesen Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) tepki gösterdi. Altay, tepkisinde ağır ifadeler kullandı.

Google Haberlere Abone ol
CHP'den RTÜK'e uyarı!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, son günlerde muhalif kanallara art arda cezalar kesen Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) tepki gösterdi.

Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında RTÜK'e uyarıda bulundu. Altay şunları söyledi:

"RTÜK’ü tekrar uyarıyorum! Yandaş olmayan, borazan olmayan medyada terör estiriyor. Aba altından sopa gösteriyor. Yayın durduruyor, frekans iptali ile tehdit ediyor. Bunu yapamazsın ey RTÜK başkanı, üyeleri! Haddinizi bilin! Sizin seçilmenize katkı sunan bir siyasi partiye gönül, vefa borcunuz olabilir. Anayasal bir kurumun üyelerisiniz.

Tayyip Erdoğan’ı mutlu etmek için şaklabanlık ve şarlatanlık yapmak için oraya seçilmediniz. Bazı kanallar ile ilgili iki yıldır müteaddit defalar yapılan şikayetleri hiç gündemine almayan RTÜK, bazı kanallar ile ilgili durumdan vazife çıkararak şikâyete bağlı olmaksızın resen işlem yapıyor. Üst kurullar saygınlığını korumalıdır.

Bu hadsizliğin, bu işgüzarlığın millet vicdanında karşılığı yoktur. AK Parti seçmeninin vicdanında da yoktur. Bir kişiye yaranacağız diye TBMM tarafından seçilmiş üst kurul üyelerinin bu kadar partizanlaşması, bu kadar kontrolsüzleşmesi, bu kadar taraflı hale gelmesi ve AK Parti’ye, Tayyip Erdoğan’a övgüler yağdırmayan, Tayyip Erdoğan öksürürken bile canlı yayına geçmeyen televizyonlara baskı yapmasını kabul etmiyoruz."

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin