CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Akbaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Akbaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlatıldı. 3 CHP'li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında da konuşmuştu.

Google Haberlere Abone ol
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Akbaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma...

Balıkesir'in Edremit ilçesinde düzenlenen kitap fuarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren ve “Süleyman Soylu yargılanacak” diyen CHP’li isimler hakkında soruşturma başlatıldı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Akbaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" ve “Halkı kin ve düşmanlığa teşvik ve aşağılama” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Ali Mahir Başarır, Halktv'de konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Alıştık. Umurumda bile değil. Milletvekilleri, bakanları yargılanacak Süleyman Soylu özel yargılanacak dedim. Ne zamandan beri yargılanması gereken kişiyi söylemek suç oluyor.

Süleyman Soylu özel yargılanacak dedim. Evet, zamanı gelince özel yargılanacak. Bu sözümden bir milim geri dönmem. Soruşturma sebebi budur.

Bir konuşma yaptım Erdoğan ile ilgili de çok şey söylemişimdir ama suç olacak bir şey söylemedim ki. Onunla beşli çetelerler olan ilişkileri konuştum. Hukuksuzları anlattım. Süleyman Soylu'nun durumunu anlattım. Telefonumu hukuksuzca dinlediğini söyledim. Bakanlar yargılanacaksa Süleyman Soylu özel yargılanmalıdır dedim.

Benim hakkımda dava açacağım diyen cumhurbaşkanı bakanlar beni tehdit mi ediyor. Benim temennim budur: Süleyman Soylu yargılanmalıdır. Bu suçsa ben suç işliyorum.”

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin