CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ ve Boğaziçi açıklaması

ODTÜ Rektörlüğü her yıl Devrim Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet törenini “güvenlik” gerekçesiyle iptal edilmişti. Rektörlük, 'iptal' kararından vazgeçti, mezuniyet töreni için "birinci derece yakın" kısıtlaması getirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine seslenmiş, yasağa rağmen kutlama çağrısında bulunmuş, her türlü desteği vereceklerini dile getirmişti. ODTÜ Rektörlüğü'nün yasağı kaldırmasının ardından Kılıçdaroğlu'ndan yeni açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ ve Boğaziçi açıklaması

ODTÜ Rektörlüğü her yıl Devrim Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet törenini “güvenlik” gerekçesiyle iptal etmişti. Mezuniyet töreninin iptali tepkilere neden olmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ODTÜ'lü öğrencilere seslenerek mezuniyet törenini yapmaları çağrısında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, lojistik destek vereceklerini söylemişti.

Gelen tepkilerin ardından rektörlük geri adım attı. Ancak ODTÜ Rektörlüğü tarafından mezuniyet töreni için "birinci derece yakın" kısıtlaması getirildi.

Kılıçdaroğlu yaşananların ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Boğaziçi öğrencileri de yapacağız derlerse yanlarındayım."

Kılıçdaroğlu şu mesajları paylaştı:

Yarın ODTÜ’de Devrim Stadyumu’nda öğrenciler mezuniyetlerini kutlayacaklar, bu güzel. Rektörlük yerleşkeye girişlere “birinci derece aile yakını” kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok.

Gençler ve aileleri mezuniyeti gönüllerince kutlasınlar. Gençlerin gözlerinden öpüyorum, hepsini tebrik ediyorum!

Aynı hakkı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden de çaldılar, fakülte binalarına indirgediler mezuniyeti. Öğrenci ve veliler bir araya gelemedi. Boğaziçi öğrencileri de yapacağız derlerse yanlarındayım.

Kaynak: Medyatava
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin