CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ABD'ye gidiyor. Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 9-13 Ekim tarihleri arasında ABD'nin başkenti Washington'da olacak. CHP lideri, ABD'de herhangi bir devlet yetkilisi ile görüşmeyeceğini belirterek kimlerle görüşeceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ABD'ye gidiyor. Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 9-13 Ekim tarihleri arasında ABD'nin başkenti Washington'da olacak. Kılıçdaroğlu, bu program kapsamında bir dizi temasta bulunacak.

Seyahati ve Washington'da kimlerle görüşeceği şimdiden tartışma konusu CHP lideri Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz'ın sorusunu yanıtladı.

İzmir’de milletvekili kampında bulunan Kılıçdaroğlu’nu arayarak özel bir demeç aldığını belirten Saymaz, "Kılıçdaroğlu seyahati doğrularken Amerika’da herhangi bir devlet yetkilisiyle ve bakanla görüşmeyeceğini, daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler ve bu uğurda mücadele veren isimlerle buluşacağını söyledi" dedi.

"HAKKANİYETLİ PAYLAŞIMA İNANAN AKTİVİSTLERLE GÖRÜŞECEĞİM"

Kılıçdaroğlu'nun Saymaz'a verdiği yanıt şöyle:

"Bir kere şunu söyleyeyim, muhalefetteyken, prensip olarak iktidarla görüşmeyiz. Çünkü siz muhalefet olarak o masaya oturursanız, ancak icazet almak için oturursunuz. Bunu en iyi Erdoğan bilir, ona sorun, söyler. Ama benim yeni bir dünya vizyonum var elbette. Vahşi kapitalizm ve neoliberalizm dünyaya çok zarar verdi. Küçük bir azınlık bu sayede dünyaya hükmetti. Ülkemiz de bu insafsız sistemden nasibini aldı. İşte ben bu vahşi düzene meydan okuyorum. Ve biliyorum ki Bay Kemal dünyada yalnız değil. Çok sayıda Bay Kemal var dünyada. Ben de, o Bay Kemallerin bir araya gelmesi ve daha hakkaniyetli bir dünyayı konuşması gerektiğine inanıyorum. Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda mücadele veren siyasi isimlerle görüşeceğim. Birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız. Dünya hasta, şifaya ihtiyacı var. Bu yüzden iyi insanların bir araya gelmesi şart. Bunu yapacağız"

Kılıçdaroğlu'nun ABD'li sosyalist senatör Bernie Sanders ve Türk öğrencilerle de görüşeceği öğrenildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin