CHP kulislerinin nabzını tutan gazeteci Şaban Sevinç'ten çarpıcı değerlendirmeler. Sevinç, Millet İttifakı'nı bombaladı, Cumhur İttifakı'nı övdü

Seçimlere bir seneden az bir süre kaldı. Türkiye seçim maratonuna girdi. Cumhur İttifakı'nın adayı Erdoğan iken 6'lı masanın adayı henüz belli değil. CHP kulislerinin nabzını tutan gazeteci Şaban Sevinç, tv100'de ekranlara gelen Taksim Meydanı'nda, "Cumhur İttifakı oldukça diri ve seçim refleksi çok güçlü. Millet İttifakı ne yapacağını bilemez durumda, bir beceriksizlik var. CHP’nin (Dodurga’da) aday çıkaramamasını beceriksizlik olarak görüyorum.'' dedi.

Google Haberlere Abone ol
CHP kulislerinin nabzını tutan gazeteci Şaban Sevinç'ten çarpıcı değerlendirmeler. Sevinç, Millet İttifakı'nı bombaladı, Cumhur İttifakı'nı övdü

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Akademisyen / Akşam Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Gazeteciler Şaban Sevinç ve Hacı Yakışıklı; Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemin sıcak başlıklarını masaya yatırdı.

Konuklar, yeniden belde statüsü kazanarak sandığa Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga'daki seçim sonuçları üzerinden mevcut ittifakların durumunu değerlendirildi.

'Cumhur İttifakı oldukça diri ve seçim refleksi çok güçlü, Millet İttifakı'nda beceriksizlik var''

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Şaban Sevinç, Millet İttifakı'nı becerisizlik olmakla eleştirip, Cumhur İttifakı'nın seçim refleksini övdü.

Sevinç, sözlerini şöyle tamamladı;

Cumhur İttifakı oldukça diri ve seçim refleksi çok güçlü. Millet İttifakı ne yapacağını bilemez durumda, bir beceriksizlik var. CHP’nin (Dodurga’da) aday çıkaramamasını beceriksizlik olarak görüyorum. Kafa karışıklığı var.

İşte o açıklamalar:

Yeni Akit Ankra Temsilcisi Hacı Yakışıklı ise ekonomik krizin 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle yaşandığını söyledi. Yakışıklı, "Daha 6 sene önce boğaz köprüsü kapatılmış, başkentinde insanlar öldürülmüş, meclisi, külliyesi bombalanmış bir ülkeden bahsediyoruz. Türkiye’nin ekonomisinin yerine oturamamasının sebebi budur. Bunlar gerçekleşmemiş olsaydı bu noktaya gelmezdi." ifadelerini kullandı.

Yakışıklı şu ifadeleri kullandı:

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin