Cezaevinde bulunan Dani Alves'i yıkan haber. Açlık grevine başlamasının nedeni ortaya çıktı

Barcelona'nın efsane isimlerinden Dani Alves büyük bir skandala imza atmıştı. Son olarak UNAM Pumas'ta forma giyen Dani Alves'in cinsel taciz sebebiyle hakkında açılan davada tutuklandı. Alves'in cezaevinde açlık grevine başladığı öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol
Cezaevinde bulunan Dani Alves'i yıkan haber. Açlık grevine başlamasının nedeni ortaya çıktı

Barcelona ve Brezilya futbolunun efsane isimlerinden Dani Alves, 20 Ocak'ta büyük bir şokla sarsılmıştı.

Barcelona kentindeki bir diskoda 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Brezilyalı futbolcu için tutuklama kararı verilmişti. Cezaevine gönderilen Alves'in açlık grevine başladığı öğrenildi.

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda oynayan Alves'in, cinsel saldırı suçlamasıyla Barcelona'da tutuklanmasının ardından, son olarak forma giydiği Meksika ekibi UNAM'daki sözleşmesi feshedilmişti.

Dani Alves, 20 Ocak'ta gözaltına alınmasının ardından aynı gün içerisinde mahkemeye sevk edilmiş ve ardından kefaletsiz tutuklama kararıyla cezaevine gönderilmişti. 39 yaşındaki Brezilyalı futbolcunun sevk edildiği hapishanede güvenliğinden endişe duyduğu ve bu nedenle hapishanesini değiştirmek istediği kaydedildi.

CEZAEVİ DEĞİŞTİ

200 kadar mahkumla birlikte Brains 1 hapishanesinde duş gibi çok sayıda ortak alana sahip olduklarını belirten Dani Alves'in bu talebi hızlıca gerçekleştirildi. Dani Alves'in güvenliğinden endişe duyması nedeniyle 80 mahkumun olduğu, tek kişilik hücrelerin bulunduğu Brains 2'ye götürüldüğü aktarıldı.

Dani Alves'in 2017'de dünya evine girdiği eşi Joana Sanz boşanmak istiyor ve bu talebini avukatına iletti. 39 yaşındaki futbolcuyu ziyarete gelen Joana Sanz, Alves'i görmek istemişti. Ancak yıldız sağ bek bu görüşmeyi reddetmişti. Bu olayın ardından Sanz boşanma kararı aldı.

BOŞANMA HABERİNİN ARDINDAN AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

Bild'in haberine göre Dani Alves, aldığı bu haberden sonra adeta şoka uğradığı öğrenildi. Alves'in yaşadığı bu şoktan sonra cezaevinde açlık grevine başladığı kaydedildi.

Haberin detayında Alves, eşi Sanz'ın kararını öğrendiğinden beri hiçbir şey yemediği öğrenildi.

Fanatik

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin