Çevredekiler ikna edince döndü, bu kez de kimliği yanında olmadığı için sınava giremedi: 'Zaten üniversite vakit kaybı'

İstanbul Beyoğlu'nda gözlüğünü emanete bırakmaya giden bir öğrenci sınava girmekten vazgeçti.

Google Haberlere Abone ol
Çevredekiler ikna edince döndü, bu kez de kimliği yanında olmadığı için sınava giremedi: 'Zaten üniversite vakit kaybı'

Beyoğlu'ndaki İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'nde YKS yoğunluğu yaşandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren gelen öğrenciler, evrakları kontrol edilerek, üst aramasından geçirildi.

Sınavın başlamasına kısa bir süre kala gelen bir öğrenciden, güneş gözlüğünü emanete bırakması istendi. Boran Elaldı, gözlüğünü teslim etmeye giderken sınava girmekten vazgeçti. Elaldı'yı bir veli ikna ederek alkışlar eşliğinde salona getirdi. Ancak bu sefer de öğrencinin kimliğinin yanında olmadığı anlaşıldı. 

'ÇOCUĞUMUN YERİNE KOYDUM'
Öğrenciyi ikna edip sınav kapısına getiren Vehbi Yıldırım "Kendi çocuğumu onun yerine koydum. Güneş gözlüğüyle gelmiş, içeri almadılar. Gözlüğü bahane ederek gidiyordu, orada görünce ikna ettim" dedi.

'ÜNİVERSİTE BENİM İÇİN ZAMAN KAYBI'
Boran Elaldı "Zaten öylesine gelmiştim, girmeyecektim. Üniversite benim için vakit kaybı. İş kuracağım. Eşyaları bırakmam gerekiyormuş. Ben de götürdüm bıraktım eşyaları. Benden 7 lira istediler. Zaten üniversite sınavı için 115 lira verdim. Niye bir daha para veriyorum dedim. Ben de boşverdim gitti. Zaten TYT'ye yetişememiştim. Giriş belgesinde her şey var diye kimliğimi almadım" diye konuştu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin