Cem Küçük ve İsmail Saymaz arasındaki polemik büyüyor! İstinaf kararı sonrası Cem Küçük, Saymaz'a seslendi: Paramı yatır, kış geldi çattı

İsmail Saymaz'ın Cem Küçük'e karşı kazandığı tazminat istinaf kararıyla bozulunca. Küçük, konuyu bir kez daha köşesine taşıdı. "Paramı yatır, kış geldi çattı" dedi. Küçük ayrıca Saymaz'ın "Türkiye'de hukuk yok" sözlerini de eleştirdi.

Google Haberlere Abone ol
Cem Küçük ve İsmail Saymaz arasındaki polemik büyüyor! İstinaf kararı sonrası Cem Küçük, Saymaz'a seslendi: Paramı yatır, kış geldi çattı

Hakaret davasında Cem Küçük'ten 18 bin TL tazminat kazanan İsmail Saymaz, İstinaf mahkemesinde kaybetti. Saymaz, tweet atarak duyurduğu tazminatı faiziyle 23 bin TL olarak ödemeye mahkum oldu.

Bakırköy 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 10 bin TL'lik tazminat kazanan gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından gazeteci Cem Küçük ile dalga geçmiş. Twitterdan," Gençler bu parayı nerede ezsem demişti?"

Ancak İstinaf mahkemesi bu kararı bozdu. Avukatlık ücretiyle birlikte Küçük'ten 18 bin lira alan Saymaz'ın bu parayı faiziyle 23 bin lira olarak geri ödemesine karar verdi.

Bu kararı Küçük, Türkiye Gazetesi'ndeki köşesinden duyurdu. "İsmail Saymaz paramı ezdin mi?" diye sordu.

Küçük şimdi de yeni bir köşe yazısıyla Saymaz'a seslendi. YeniŞafak'taki köşesinden, parasını istedi. "Paramı yatır, kış geldi çattı" dedi.

Küçük, "Türkiye'de hukuk yok" diyen Saymaz'a da eleştirilerde bulundu.

Cem Küçük ve İsmail Saymaz arasındaki polemik büyüyor! İstinaf kararı sonrası Cem Küçük, Saymaz'a seslendi: Paramı yatır, kış geldi çattı - Resim : 2

İşte Küçük'ün o yazısı;

Az zekâlı İsmail Saymaz bana açtığı tazminat davasını kaybetti. Şimdi fazlasıyla geri ödeyecek. Bekliyoruz ödesin diye. 

Tabii iki gündür sesi soluğu kesilen ve şoka giren zavallı ByLock İsmail, Türkiye’deki adalet sisteminden şikâyetçi. Muhaliflerin çoğu gibi işine geldiği gibi görüyor. 

Kendisine yakın yayın organlarından birine konuşmuş. Neymiş efendim, Türkiye’de hukuk yokmuş. Ağlar İsmail, bakın ne demiş:

 “…hâlihazırda başta Cumhurbaşkanı olmak üzere AK Parti’li siyasetçiler ve onların gazetecilerinin Twitter’da kendilerine dönük en ufak eleştiriyi bile mahkemeye götürürken, bu ifadelerin eldeki ceza kararına rağmen Birinci İstinaf Mahkemesinin mahkûmiyetine rağmen ‘ifade hürriyeti’ diye değerlendirilmesi tam Türkiye’ye yakışır bir manzara. Türkiye’de bu işler böyle olur. Türkiye’de iktidar yanlısı insanlar adliyenin bir kapısından girip öbür kapısından çıkarlar. Dolayısıyla bu, herhangi bir şekilde yargıda kazanılmış başarı değil. Bu AKP’nin yargı üzerindeki ağırlığının, basıncının, tehdidinin bir sonucu.”

Türkiye’de hukukta sıkıntı var ama muhaliflerin dediği gibi değil. Muhalifler bütün davaları kazanırsa onlara göre hukuk iyi. On dava kazanır, bir tane kaybederlerse hukuk yok! 

ByLock İsmail, bana açtığı ceza davasını kazanmıştı. Hükmün açıklanması geri bırakılmıştı. Hâlbuki o da İstinaf veya Yargıtay’a gitse bozulacaktı ama alt mahkeme kararı kesinleştirdi. Türkiye’de hukuk yoksa o davayı nasıl kazandın az zekâlı İsmail? Normalde oradan da ceza çıkmaması lazımdı. 

Az zekâlı İsmail, İstinaf sonucunu beklemedi. Aslında hukuka inanıyor. Çünkü orada da davayı kazanacağına yüzde yüz emindi. Ama istediği gibi olmadı. 

İsmail’den daha az zekâlı olan birileri de İsmail’in dava kazandığını sanmış, ona destek oluyorlardı. Daha okuduklarını anlamayan tipler bunlar. 

Kıymetli okuyucularım ve izleyicilerim, bazı muhaliflerin ortalama zekâ seviyesini birkaç gündür gördünüz. Hiç endişe etmeyin, bunların bizle baş edecek kapasitesi yok. Biz bunları en zor zamanda zaten yendik. Bakın iki üç gündür cevap bile veremiyorlar. 

ByLock İsmail, ağlayıp durma. Kendi kitleni morfinlersin ama bizim cenaha sökmez bu. 

Paramı da yatır. Kış geldi çattı...

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin