Cebinizde bu banka kartı ve kredi kartı varsa yaşadınız. İslam Memiş "TROY, yerli ve milli kartımız" dedi ve ve talep patlaması yaşanacağını açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı tv100.com yazarı İslam Memiş, bankamatik kartı ve kredi kartı olanları ilgilendiren bir yazı kaleme aldı ve TROY ile ilgili bilgilendirme yaptı. "TROY, yerli ve milli kartımızdır. Önümüzdeki haftalarda çok konuşulacak, ciddi talep oluşacak bir performans ile karşımızda olacak." diyen Memiş, vatandaşlara seslendi.

Google Haberlere Abone ol
Cebinizde bu banka kartı ve kredi kartı varsa yaşadınız. İslam Memiş "TROY, yerli ve milli kartımız" dedi ve ve talep patlaması yaşanacağını açıkladı

TROY kartınızı aldınız mı?

TROY,  Bankalararası Kart Merkezi A.Ş (BKM) tarafından kurulan ve işletilen bir kartlı ödeme sistemidir. 

BKM, TROY faaliyetleri için 31 Mart 2016 tarihinde BDDK’dan kartlı sistem kurmak üzere faaliyet izni almıştır. 

Ayrıca BKM’nin bir diğer faaliyeti olan ödeme sistemi işleticiliği nedeniyle, yürürlükteki yasalar uyarınca 10 Mart 2016 tarihinde TCMB’den de onay alınmıştır.

Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi logosunu taşıyan bölümde artık bir Türk markası var.

TROY, Türk markalı ödeme aracıdır.

Nereden alınır?

20’den fazla üye banka ve elekronik para kuruluşuna başvurarak alabilirsiniz.

Nerede kullanılır?

TROY logolu kartlarınız ile Türkiye’deki tüm ATM ve POS’lardan işlem yapabilir, internet ve mobil alışverişlerinizde de güvenle kartınızı kullanabilirsiniz. 

Arka yüzünde Discover-Diners-Pulse logoları bulunan kartlarla da tüm dünyada işlem yapabilirsiniz.

Üç çeşit kart mevcuttur:

- Banka Kartı

- Kredi Kartı

- Ön Ödemeli Kart

TROY BANKA KARTI

Troy logolu bir banka kartı ile yurt içindeki ATM’lerden 7/24 nakit para çekebilir, banka kartlarınızı alışverişlerinizde nakit para yerine kullanarak fiziki ya da internet POS cihazları üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Cebinizde bu banka kartı ve kredi kartı varsa yaşadınız. İslam Memiş "TROY, yerli ve milli kartımız" dedi ve ve talep patlaması yaşanacağını açıkladı

TROY KREDİ KREDİ

Troy logolu kredi kartınız ile bankanız tarafından belirlenen limit dâhilinde alışveriş yapabilir, nakit çekebilir vehayut internet ve mobil alışverişlerinizde kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Bireysel ya da bir KOBİ olarak Troy logolu kredi kartı almanın mümkün olduğunu da eklemek gerekiyor.

TROY ÖN ÖDEMELİ KART

Troy logolu ön ödemeli kartlar, sizin veya bir başkasının içine belirli miktarda para yükleyerek kullanılabildiği kartlardır. Ön ödemeli bir Troy kart edindiğiniz zaman içine yüklenen bakiye dâhilinde fiziki olarak ya da internet üzerinden alışveriş yapmanız mümkün oluyor.

Çok tanınmadığı için tüketici TROY logolu kartlar hakkında bilgili sahibi değil!

Tıpkı şu anda cüzdanınızda olan Visa ya da MasterCard logolu kartlar gibi Troy da kartla ödeme yapmanızı sağlayan elektronik bir bankacılık yöntemidir.

Troy üyesi bankalarda bulunan mevcut kartlarınızı Troy ile değiştirebilir veyahut yeni bir Troy kart başvurusu yapabilirsiniz.

Diğer yandan “Ortak ATM” kapsamında tüm bankaların ATM’lerinde de kartınızı kullanmanız mümkün olabilmektedir.

TROY, yerli ve milli kartımızdır.

Önümüzdeki haftalarda çok konuşulacak, ciddi talep oluşacak bir performans ile karşımızda olacak.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin