Canlı yayında Suriyeli gerginliği. Sinan Oğan ve Ersan Şen'den sert sözler. Türkiye ile ABD arasında savaş tehlikesi. ABD'nin Suriye planı ne? Suriyeli sığınmacı sorununun seçimlere etkisi

Usta gazeteci ve televizyoncu Erdoğan Aktaş moderatörlüğünde tv100'de ekranlara gelen Sağlı Sollu programında Suriyei sığınmacılarla ilgili çarpıcı analizler yapıldı. Sinan Oğan programda, "Eline 500 dolar verdiğinizde işlemeyecekleri suç yoktur" derken Prof. Dr. Ersan Şen de "ABD ile Suriye’yi parçalama politikasında Türkiye Cumhuriyeti adı koyulmamış bir savaş halindedir." değerlendirmesini yaptı. Canlı yayında zaman zaman tansiyon yükseldi.

Google Haberlere Abone ol
Canlı yayında Suriyeli gerginliği. Sinan Oğan ve Ersan Şen'den sert sözler. Türkiye ile ABD arasında savaş tehlikesi. ABD'nin Suriye planı ne? Suriyeli sığınmacı sorununun seçimlere etkisi

Usta gazeteci ve televizyoncu Erdoğan Aktaş moderatörlüğünde tv100'de ekranlara gelen Sağlı Sollu programına bu hafta, Prof. Dr. Ersan Şen, Dr. Sinan Oğan, Diriliş Postası yazarı Murat Özer ve avukat Cem Kaya konuk oldu.

Programda; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Suriyeli sığınmacılar konusunda yaptıkları açıklamalar değerlendirildi, Türkiye'deki "göçmen" sorununa dikkat çekildi.

Murat Özer ile Sinan Oğan arasında zaman zaman gerilim yükseldi.

"ELİNE 500 DOLAR VERDİĞİNİZDE İŞLEMEYECEKLERİ SUÇ YOKTUR"

Sinan Oğan, "Bu çocuklar sığınmacı kamplarında yaşamıyor, delikanlı yaşa geldiler ve şehrin belli varoşlarında yaşıyorlar. Bu çocuklardan 5 bini terör örgütlerinin eline ucuz taşeron işçi olarak düşecekler. Eline 500 dolar verdiğinizde işlemeyecekleri suç yoktur." dedi.

"SANDIĞA GÖMECEK TÜRK MİLLETİ"

Sığınmacı sorununun seçim sonuçlarına etki edeceğini söyleyen Sinan Oğan, "Türk milletinin bu konudaki(göçmen) tepkisini sandıkta öyle bir göreceksiniz ki sandıkta yok efendim zamlarmış, pahalılıkmış, onlara dua eder hale geleceksiniz. Sandıkta bu işin hesabını kim karşısındaysa onlarla birlikte sandığa gömecek Türk milleti." ifadelerini kullandı.

ABD'NİN SURİYE PLANI...

"ABD ile Suriye’yi parçalama politikasında Türkiye Cumhuriyeti adı koyulmamış bir savaş halindedir" diyen Ersan Şen, "Sadece silahlar çekilmemiştir. Orada PKK-YPG silah desteği devam eden ABD, uydu garnizon devleti kurma hevesi ve isteğindedir." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE YA VAZGEÇİRECEK YA DA SAVAŞACAK"

Savaş durumuna dikkat çeken Ersan Şen, "ABD diplomasi masasını yıktı, savaşacağız. Biz bu toprakları kalemle çizmedik. Türkiye eninde sonunda ya Suriye ile diplomatik temaslarını güçlendirip ABD’nin orada uydu garnizon devleti kurma sevdasından vazgeçirecek ya da savaşacak" dedi.

"KILIÇDAROĞLU SORUMLU"

Ersan Şen, "Günde sınırdan 1200 kişi geçiyor, bunun sorumlusu kim? Kemal Kılıçdaroğlu mu?" diye sordu, avukat Cem Kaya da, "Evet, Kılıçdaroğlu sorumlu" dedi.

İşte canlı yayında o anlar:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin