Canlı yayında darbetmişti. 5.5 yıl hapis istemi. Latif Şimşek'i TV100 canlı yayınında darbetmişti, iddianame hazırlandı kasten yaralama alenen hakaret ve tehdit suçlarından 5,5 yıla kadar hapis istemi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı TV100'de yayınlanan Pınar Işık Ardor'un sunduğu programda Cemal Enginyurt ile tartışan Gazeteci Latif Şimşek'i darbettiği için tutuklanan Emrah Topal hakkında hazırladığı iddianameyi tamamladı. Savcılık, Topal'ın "kasten yaralama", "alenen hakaret" ve "tehdit" suçlarından 1 yıldan 5,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırladı.

Google Haberlere Abone ol
Canlı yayında darbetmişti. 5.5 yıl hapis istemi. Latif Şimşek'i TV100 canlı yayınında darbetmişti, iddianame hazırlandı kasten yaralama alenen hakaret ve tehdit suçlarından 5,5 yıla kadar hapis istemi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve gazeteci Latif Şimşek'in "müşteki" olarak yer aldığı iddianamede, 6 Ağustos'ta TV100'de canlı yayımlanan Pınar Işık Ardor'un sunduğu "Gündeme Dair" programında Gazeteci Latif Şimşek ve milletvekili Cemal Enginyurt'un konuk olduğu program sırasında ikili arasında tartışma yaşandığı anlatıldı. 

Diğer program konuklarının tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu sırada şüpheli Emrah Topal'ın müşteki Latif Şimşek'i yumruk ve tokat atmak suretiyle darbettiği aktarılan iddianamede, şüphelinin darp sırasında müştekiye ağır küfürler ettiği belirtildi.

İddianamede, olay anına ait kamera görüntüleri izleme ve çözümleme tutanağına göre, şüphelinin müştekiyi ensesinden kendisine doğru çekerek, sağ eli ile yumruk attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya devam etmek istediği ancak araya diğer şahısların girdiği ifade edildi.

Soruşturma kapsamında dinlenilen tanıkların verdikleri ifadelerde, müştekinin beyanlarını doğruladıkları anlatılan iddianamede, şüphelinin ise olay anında aşırı tahrik edildiği ve öfkesine yenik düştüğü için fiziki müdahalede bulunduğunu beyan ettiğine yer verildi.

 

İddianamede, tüm dosya kapsamına göre şüphelinin olay günü müştekinin vücudunun çeşitli yerlerine vurarak "kasten yaralama", başkalarının da duyacağı şekilde sarf ettiği küfürlerle de "alenen hakaret" ve tehdit" suçlarını işlediği bildirildi.

İlgili kanun gereğince dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderildiği ancak yapılan uzlaştırma girişiminin olumsuz sonuçlandığı belirtilen iddianamede, şüphelinin "kasten yaralama", "alenen hakaret" ve "tehdit" suçlarından 1 yıl 1 ay 15 günden 5 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

Kaynak: Medyatava
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin