Çağla Şıkel'den deprem bölgesinde ailesine ulaşılamayan çocuklarla ilgili açıklama

Beş gün önce Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından, ünlü isimler depremzedeler için yardım ulaştırmaya ve bağış yapmaya devam ediyor. Çağla Şıkel de deprem bölgesinde ailesine ulaşılamayan çocuklarla ilgili sorulara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın izniyle yaptığı bir açıklamayla ışık tutmaya çalıştı.

Google Haberlere Abone ol
Çağla Şıkel'den deprem bölgesinde ailesine ulaşılamayan çocuklarla ilgili açıklama

6 Şubat saat 4.17'de, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı da sarstı. FAD, 13.24 sıralarında 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 7.6 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geldiğini duyurdu.

ÇAĞLA ŞIKEL'DEN AÇIKLAMA

Ünlü isimler depremzedelere yardım etmek için kolları sıvarken, ünlü model ve sunucu Çağla Şıkel'den deprem bölgesinde annesi ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklara ilişkin açıklama geldi.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Çağla Şıkel (@caglasikel)'in paylaştığı bir gönderi

'KONUŞMAK ÇOK GÜÇ'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile konuşarak bu açıklamayı yaptığını belirten Şıkel, Instagram sayfasından paylaştığı videoya şu notu düştü:

"Konuşmak çok güç ama bu bilgilendirme önemli..
Lütfen paylaşalım!

Bakanlık tarafından deprem bölgesinde ailesi ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklar için bir çağrı merkezi kuruldu. Öncelikle refakatsiz bir çocuk gördüğünüzde aile bakanlığının aşağıdaki numaralarına 7/24 ulaşabilirsiniz.

0501 730 10 50/51/52 …60

Kayıp çocuklar için de yine aynı numaraları arayarak aileleri bilgi alabilir."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin