Burun estetiğinde İstanbul dünyanın başkenti oldu. Rinoplasti ve burun ucu estetiği için dünyanın dört bir yanından İstanbul'a geliyorlar

Sağlık turizminde Türkiye dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olmaya başladı. Dünyanın dört bir yanından estetik için Türkiye'ye gelen hasta sayısında burun estetiği ilk sırada geliyor. İstanbul özellikle rinoplasti estetiğinde dünyanın başkenti konumuna eriştiğini söyleyen Op. Dr. Güray Yeşiladalı, "Gelen talep artık sadece ekonomik sebeplerden kaynaklanmıyor, gerçekten iyi operasyonlar yapıldığı için dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye geliyorlar" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Burun estetiğinde İstanbul dünyanın başkenti oldu. Rinoplasti ve burun ucu estetiği için dünyanın dört bir yanından İstanbul'a geliyorlar

Sağlık turizminde Türkiye dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olmaya başladı. Dünyanın dört bir yanından estetik için Türkiye'ye gelen hasta sayısında burun estetiği ilk sırada geliyor.

İstanbul özellikle rinoplasti estetiğinde dünyanın başkenti konumuna eriştiğini söyleyen Op. Dr. Güray Yeşiladalı, "Gelen talep artık sadece ekonomik sebeplerden kaynaklanmıyor, gerçekten iyi operasyonlar yapıldığı için dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye geliyorlar" ifadelerini kullandı.

RİNOPLASTİ NEDİR? RİNOPLASTİ NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

Türkiye’nin, konu burun estetiği olduğunda ilk tercih edilen ülke olduğunu ve rinoplastide dünyada bir başkent olarak kabul edildiğini belirten Güray Yeşiladalı, “Rahat rahat söyleyebilirim ki dünyanın her yerinden estetik ameliyatlarla ilgili hastalar tedavi amacıyla Türkiye’ye geliyorlar. Rinoplasti bu konuda en tercih edilen uygulamadır. Dünyanın her yerindeki hastalardan rinoplasti için mesajlar alıyoruz. Başlangıçta bunun sebebi Türkiye’nin ekonomik olarak yabancı hastalar için kur farkı nedeniyle uygun olmasıydı fakat yıllar geçtikçe aslında burada yapılan işin çok iyi olduğu görüldü ve artık birinci öncelik ekonomik değil, bunu kesinlikle söyleyebilirim. Burun işlemlerine yoğun talep olsa da her türlü operasyon için Türkiye gözde bir destinasyon oldu. Bu çok sevindirici ve gurur verici bir durum” dedi. 

KAPALI RİNOPLASTİNİN AVANTAJI NE?

Güray Yeşiladalı, rinoplasti ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenleri şöyle anlattı: “Burun estetiği ameliyatı olarak bilinen rinoplasti, hem estetik hem de fonksiyonel kayıpların kazandırılması için yapılır. İdeal solunumun sağlanması ve kişinin yüz hatlarına uygun bir burun, burun ameliyatı sonrası elde edilebilir. Rinoplasti ameliyatı temelde açık ve kapalı olmak üzere 2 farklı yöntemle yapılır.

Her iki teknikte de amaç hem fonksiyonel olarak hem de görsel olarak daha iyi bir burun elde etmektir. Bu hedefe ulaşmak için; eğrilikler düzeltilebilir, burun ucu kaldırılabilir ya da kemer törpülenebilir. Kapalı rinoplastide dikişler burun deliklerinin içerisinde kalırken, açık rinoplastide dışarıda da görülebilen dikişler olur. Burun ucu derisinin kaldırılmasıyla yapılan açık burun estetiği işleminden sonra columella denen burun deliklerinin ortasında kalan alanda hafif bir kesi izi kalabilir. Tüm ameliyat türlerinde olduğu gibi rinoplasti işleminde de kapalı ameliyat sonrasında iyileşme daha hızlı gerçekleşir.”

EN ÇOK TALEP GÖREN BURUN UCU ESTETİĞİ

Yeşiladalı, çok talep gören işlemlerden olan burun ucu estetiğine de değildi. Burun ucu estetiği nasıl yapılır sorusunu yanıtlayan Dr. Yeşiladalı şu bilgileri verdi: “Burun Ucu Estetiği dediğimiz "Tip plasti" ise sadece burun ucunda oluşan şekil bozukluğunun düzeltildiği yöntemdir. Burnun septum olarak isimlendirilen orta hattaki kemik ve kıkırdak dokusuna müdahale etmeden burun ucu ve çevresindeki dokuların cerrahi olarak şekillendirilmesidir.

Burun ucu estetiği amacıyla burun ucunun açısının değiştirilmesi ve belirginleştirilmesi için kullanılır. Kapalı ve açık teknik kullanılarak da yapılan operasyon, kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 30-60 dakika sürer. Burun ucu estetiği ameliyatının güvenilir ve estetik cerrahi konusunda uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin