Buket Aydın'dan Fatih Portakal'a canlı yayında yanıt!

Fatih Portakal'ın paylaşımına, Buket Aydın'dan yanıt geldi.

Google Haberlere Abone ol
Buket Aydın'dan Fatih Portakal'a canlı yayında yanıt!

Kanal D'nin, DHA tarafından tanzim satışlarıyla ilgili üreticilerle yaptığı röportajları belli bir noktadan kesip birleştirerek haberleştirdiği iddiası tartışmalara neden oldu. FOX Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, Kanal D'nin tartışma yaratan haberine tepki gösterdi. Portakal'a yanıt veren Kanal D Haber Daire Başkanı ve Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın, "Linç kampanyasına maruz kaldık" dedi.

Tanzim satış haberleri tartışmasıSebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla kurulan tanzim satış noktaları, gündemdeki yerini korurken, Kanal D Haber konuyla ilgili yapılan bir haber tartışmalara sebep oldu. Kanal D'nin "Üreci tanzimden memnun" başlığıyla hazırladığı haberde, üreticilerin konuşmasının belli bir noktalarının kesildiği, üreticilerin yaptığı eleştirilere ise yer verilmediği iddia edildi.Fatih Portakal: Habercilikte rezillikKanal D haberin, "Üreci tanzimden memnun" başlığıyla verdiği haberi eleştiren Fatih Portakal, sosyal medya hesabından, "Habercilikte rezillik" ifadeleri kullandı. Sosyal medya kullanıcıları da bu paylaşım üzerine çok sayıda yorumda bulundu.
Habercilikte rezillik https://t.co/wfnXiTMONP


— fatih portakal (@fatihportakal) 14 Şubat 2019


Buket Aydın: Lince maruz kaldık!Buket Aydın'ın Kanal D Ana Haber'de yaptığı açıklama şöyle:"Dün akşam Antalya'daki üreticilerin tanzim satışla ilgili düşüncelerini, burayı özellikle vurguluyorum, kendi ağızlarından çıkan kelimelerle bu ekrandan sizlere aktarmıştık. Ne olduysa bazı çevreler tarafından sosyal medyada bir linç kampanyası paylaşıldı. Bizi üreticinin açıklamalarını keserek yayınlamakla suçlamaya çalıştılar. Üstelik 'tarafsız' , 'dürüst' olduğunu iddia ederek herkese her konuda akıl vermeye kalkan ahkam kesen bazı meslektaşlarımız da o çevrelerin arasında yerini aldı. Sosyal medya hesaplarından bizi suçlamaya çalıştı. Ancak o meslektaşımız da kendi sunduğu bültende aynı Antalyalı üreticinin sözlerini yayınladı. Şimdi ortaya iki durum çıkıyor; ya sunduğu bültenin içeriğinden haberi yok ya da çamur at izi kalsın politikası uyguluyor ki ikisi de çok kötü.Şimdi birkaç söz de ben ekleyeyim. Bizim işimiz habercilik. Yaptığımız haberleri beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz. şu saatlerde her kanalda başka bir haberbültenine de ulaşabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz ancak biz her zaman başka kanalların ne yaptığıyla değil, sadece kendi yaptıklarımızla ilgilendik. Çünkü vicdanın en rahat yastık olduğunu bilerek, her gün bu ekranlarda karşınıza çıkıyoruz. Sabahın ilk saatlerinden itibaren arkadaşlarımız, haber peşinde koşturuyor, içeride saatlerce konuşup her fikre saygı gösterip, daha iyisini sunmak için çaba sarfediyoruz.Dün akşam da aynısını yaptık ama hiç hak etmediğimiz şekilde bir linç kampanyasına maruz kaldık. Bütün arkadaşlarımızın emeğinin, alın terinin, bir tweet'le lekelenmesine göz yummamak adına cevap verme ihtiyacı hissettim. Aslında bu iftiralara, saldırılara da alışığız ancak bizi asıl üzen, her fırsatta, kutuplaşmadan uzak durulması gerektiğini savunan kişilerin, haberciliğin en önemli kurallarını hiçe sayarak, bu kampanyaya bilerek ya da bilmeyerek ortak olmasıdır. Ben yine kimseye hakaret etmeden, kamuoyunun takdirine bırakıyor ve size doğru haber verme kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum."


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin