Bu sabah 06.00 sularında İstanbul Havalimanı'nda uzun bacaklı ve yaklaşık 5 santim boyundaki binlerce çekirge apronu istila etti.

Saat 06.00'da yaşanan olayda, çekirgelerin apronu basması sonrası onları yemek isteyen martılar da piste doğru harekete geçti. Bu sırada bir uçağa martı çarparken, bazı uçaklar ise pisti pas geçmek zorunda kaldı.

Google Haberlere Abone ol
Bu sabah 06.00 sularında İstanbul Havalimanı'nda uzun bacaklı ve yaklaşık 5 santim boyundaki binlerce çekirge apronu istila etti.

İstanbul Havalimanı'nda uzun bacaklı ve yaklaşık 5 santim boyundaki binlerce çekirge apronu istila etti. Saat 06.00'da yaşanan olayda, çekirgelerin apronu basması sonrası onları yemek isteyen martılar da piste doğru harekete geçti. Airpor Haber'de yer alan habere göre bu sırada bir uçağa martı çarparken, bazı uçaklar ise pisti pas geçmek zorunda kaldı.

Bölgenin hava koşullarının sık sık fırtına ve zorlu doğa koşulları nedeniyle uçakların zorluk yaşadığı İstanbul Havalimanı'nda bu kez de uzun bacaklı ve yaklaşık 5 santim boyundaki binlerce çekirge apronu istila etti. Çekirge sürüleri onları yemek isteyen martıları da piste çekti. Çok sayıda martı çekirgeleri yemek için bölgeye geldi.

PİSTTEKİ İLAÇLAMA SONRASI HAYAT NORMAL DÖNDÜ
Bu sırada bir uçağa martı çarptı. Bazı uçaklar ise pisti pas geçti. Havalimanı ekipleri pistte ilaçlama işlemi yaptı. İlaçlamanın ardından binlerce çekirge ölüsü martılara kaldı. Fakat bu kez de ilaç nedeniyle martılar ile ilgili endişe başladı.

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin