Bu illerde yaşayanlar dikkat! Hava sıcaklıkları düşecek, yağışlar devam edecek. İşte Meteoroloji'nin son uyarıları...

Türkiye haziran ayı ile birlikte yaza girmesine rağmen yağışlı ve serin havalar sürüyor. Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı havanın etkisiyle hava sıcaklıkları düşmeye başlayacak. Sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşmesinin yanı sıra sağanak yağışlar da etkisini sürdürecek. İşte Meteoroloji'nin son uyarıları...

Google Haberlere Abone ol
Bu illerde yaşayanlar dikkat! Hava sıcaklıkları düşecek, yağışlar devam edecek. İşte Meteoroloji'nin son uyarıları...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa ve çevresinin Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini söyledi.

Bursa ve çevresi bugünden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Hava sıcaklıkları bugünden itibaren Çarşamba gününe kadar mevsim normallerinin altında seyredecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan bilgilendirmede, "Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı havanın etkisi ile hava sıcaklıklarının 24.06.2022 Cuma gününden itibaren hissedilir derecede azalması ve mevsim normallerinin yer yer altında seyretmesi bekleniyor. Öğle saatlerinden sonra ve akşam ilk saatlerde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışların devam edeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli hava olayları ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir" denildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin