Boşnaklardan Melih Gökçek'e ROK çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Boşnakların tepkisini çekti. Boşnaklar Gökçek'e ROK çağrısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Boşnaklardan Melih Gökçek'e ROK çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Boşnakların tepkisini çekti.

Gökçek, Balkanlarda yaşayan bir vatandaşın videosunu paylaşırken, söz konusu paylaşımına ise, "Bu Balkanlı kardeşi mutlaka ama mutlaka izleyin. Bir yandan ülkenizle, bir yandan kendinizle, bir yandan geleceğe olan umutla gurur dolacaksınız" notunu düştü.

Boşnaklar ise Gökçek'e Rasim Ozan Kütahyalı'yı hatırlattı.

Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında “Kusturmalı Boşnak Saksosu” diyerek Boşnaklara ırkçı ve belden aşağı hakarette bulunan Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV ekranlarına geçen aylarda geri dönmüştü.

Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in söz vermesine karşın Kütahyalı’yı ekrana çıkarmasına tepki gösterilmişti.

ROK, Boşnakların tepkisini çekmeye devam ederken, Gökçek'in Balkanlı bir vatandaşı övmesi tartışma yarattı.

Boşnakların sosyal medya hesabından Gökçek'e çok sert yanıt geldi. Gökçek'e, Balkanlı vatandaşları çok seviyorsa ROK'a Beyaz TV'de yer vermemesi çağrısı yapıldı.

Boşnakların sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verildi:

"1 ) Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek paylaşmış olduğu paylaşımda Bu Balkan'lı kardeşimizi mutlaka izleyelim demiş. Boşnaklar sayfası olarak Melih beye sesleniyoruz. Paylaşım yaptığınız abimiz Makedonya'da Boşnak bir esnaf abimizdir.

2 ) Balkanlı kardeşlerinizi çok seviyorsanız Melih Gökçek bey Oğlunuz Osman Gökçek'in sahibi olduğu Beyaz TV Ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programında Boşnaklara yönelik hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı'yı kanalınızda yer vermezsiniz."

İşte o paylaşımlar:

Boşnaklardan Melih Gökçek'e ROK çağrısı

Boşnaklardan Melih Gökçek'e ROK çağrısı - Resim : 2

Boşnaklardan Melih Gökçek'e ROK çağrısı - Resim : 3

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin