Bomba iddia... Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı belli oldu: İşte yeni model kabinede Kılıçdaroğlu'nun, Akşener'in, Babacan'ın, Davutoğlu'nun ve Karamollaoğlu'nun üstleneceği görevler

Yeniden yayın hayatına başlayan Flash TV'de Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün canlı yayında Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve yeni model kabine hakkında bomba iddialarda bulundu. Aygün, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı ayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyledi. Akşener'in 1. Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını belirtti, Babacan'ın, Davutoğlu'nun ve Karamollaoğlu'nun üsteleneceği görevleri açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Bomba iddia... Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı belli oldu: İşte yeni model kabinede Kılıçdaroğlu'nun, Akşener'in, Babacan'ın, Davutoğlu'nun ve Karamollaoğlu'nun üstleneceği görevler

Flash TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün canlı yayında Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve Millet İttifakı'nın yeni model kabine sistemi hakkında bomba iddialarda bulundu.

“1. AĞIZDAN DUYDUM”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağını açıklayan Aygün iddialarını “1. Ağızdan duydum” diyerek anlattı.

KILIÇDAROĞLU ADAY OLACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kesinlikle aday olacağını belirten Aygün, Millet İttifakı’nın da kabine modeline ilişkin bilgiler verdi.

Aygün kabinede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da Kılıçdaroğlu’nun yardımcılığını yapacağını söyledi.

"AKŞENER ADETA BAŞBAKAN GİBİ ÇALIŞACAK"

Aygün, Akşener’in Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı olarak adeta Başbakanlık yapar gibi görev alacağını belirtirken, Ali Babacan’ın 'ekonomi'den sorumlu olacağını, Davutoğlu’nun Avrupa Birliği'nden (AB), Temel Karamollaoğlu’nun da 'teknoloji’den sorumlu olacağını açıkladı.

"KABİNE SEÇİM ÖNCESİ AÇIKLANACAK"

Aygün ayrıca Kılıçdaroğlu'nın seçimden önce kabine üyesi adayları bu şekilde ilan ederek seçime gidileceğini sözlerine ekledi.

İşte o kabine:

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin