Bomba iddia... Beşar Esad, Kılıçdaroğlu'ndan ne istedi? Kılıçdaroğlu, Esad ile görüşecek mi? Barış Yarkadaş, canlı yayında, 'bilgiyi kesinleştirdim' diyerek anlattı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Suriyelileri davulla zurnayla, kendi istekleri ile ülkelerine göndereceğiz" açıklamasından sonra Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Kılıçdaroğlu'na 'haber' gönderdiği iddia edildi. İddianın sahibi ise CHP eski Milletvekili ve Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş... KRT TV'de yayınlanan Şimdiki Zaman'da konuşan Yarkadaş, "bilgiyi kesinleştirdim" dedi. CHP Kaynakları ise Esad'ın mesajının yada haberinin ulaşmadığını belirtti.

Google Haberlere Abone ol
Bomba iddia... Beşar Esad, Kılıçdaroğlu'ndan ne istedi? Kılıçdaroğlu, Esad ile görüşecek mi? Barış Yarkadaş, canlı yayında, 'bilgiyi kesinleştirdim' diyerek anlattı!

CHP Eski Milletvekili ve Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, KRT TV'de yayınlanan Şimdiki Zaman canlı yayınında bomba bir iddiayı ortaya attı.

Yarkadaş, "Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Sayın Kılıçdaroğlu'na bir haber yolladı. Sayın Kılıçdaroğlu'nun son yaptığı açıklamadan sonra. Sayın Genel Başkan ne dedi? 'Suriyelileri biz kendi istekleri ile memleketlerine göndereceğiz' dedi. Altını çiziyorum, 'kendi rızaları ile', otobüse doldurup zorla değil. Bunu yapabilmeniz için Suriye ile oturmanız lazım. Terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için de oturmanız lazım. Benim edindiğim bilgi; Beşar Esad Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının ardından, açıklamanın tamamını tercüme ettiriyor ve CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, 'Buyrun gelin bu konunun ayrıntılarını konuşalım' diyor" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun, Esad'ın çağrısına henüz bir cevap vermedğini belirten Yarkadaş, "Eğer CHP önümüzdeki günlerde Kürt sorunun çözümündeki bu cesur tutumunu, Suriye'ye de giderek ve Beşer Esad ile de görüşerek taçlandırırsa CHP iki konuda inandırıcılığını arttırır. Bir; Kürt sorununu ben, HDP ile de konuşarak çözeceğim. İki; Suriyelileri kendi rızaları ile Suriye devletinin onayı ile memleketlerine göndereceğim. Bu konuda da CHP tabanının Kılıçdaroğlu'na tam destek vermesi gerekir. Yapılan araştırmalarda sığınmacıların yüzde 25'inin dönmeye meyili olduğunu gösteriyor. Bu da bir milyon insan demektir." dedi.

İşte Yarkadaş'ın çok konuşulacak o sözleri:

"MEKTUP VEYA MESAJ ULAŞMADI"

KRT TV'nin CHP kaynaklarından aktardığı habere göre; Kılıçdaroğlu'na yada CHP Genel Merkezine; Esad'ın yada Suriyeli yetkililerin bir mesajının, bir haberinin ulaşmadığı öğrenildi, öyle bir davetin olmadığı belirtildi.

YARKADAŞ'TAN YENİ AÇIKLAMA

Yarkadaş Twitter hesabından, "Az önce konuştuğum CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir kurmayı, dün gece KRT’de gündeme getirdiğim iddia üzerine şunu söyledi: “Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad bizimle herhangi bir temas kurmadı. Genel merkeze şu ana kadar yansıyan bir mesaj yok.” açıklamasını yaptı.

İşte o açıklama:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin