BirGün'den Yeni Akit yazarına 'Hüseyin Üzmez' göndermesi: Yaşımız sandığınız kadar küçük değil

BirGün gazetesi ile Ersoy Dede sosyal medyada birbirine girdi.

Google Haberlere Abone ol
BirGün'den Yeni Akit yazarına 'Hüseyin Üzmez' göndermesi: Yaşımız sandığınız kadar küçük değil

Yeni Akit yazarı Ersoy Dede ile BirGün gazetesi, dün akşam sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden sert tartışma yaşadı.BirGün gazetesinin dün yayınladığı "Yandaş gazeteciler savaş çığırtkanlığına başladı" başlıklı haberini Twitter'da paylaşan Dede, "Ohh be.. BirGün paçavrası beni gerici ilan etmiş.. Övecek diye ödüm patlıyordu" yorumunda bulundu.Dede'nin bu tweet'ine tepki gösteren BirGün gazetesi, resmi Twitter hesabından; "Haklısınız arkadaşlar bir yazım yanlışı yapmış olmalı. "Yiyici" dememiz gerekiyordu. Özür dileriz" yorumunda bulundu.Gazetenin bu yanıtının ardından tartışmanın dozu bir anda yükseldi ve Dede; "Yiyici deyince aklıma geldi @BirGun_Gazetesi kurulurken benden aldığınız hisse payı vardı. Kim yedi onu?" yanıtını verdi. BirGün'ün ise Dede'nin bu iddiasına "Neyse biz paranızı TÜRGEV'e yatıracağız siz Erdoğan'ın kasasından alırsınız" ifadeleriyle karşılık verdi.BirGün'ün verdiği bu cevaba sinirlenen Dede, "Ben devam ederim.. De senin şafağın yetmez.. Al paçavranı git biraz ötede oyna" ifadelerini kullandı. BirGün, Dede'nin bu yorumuna Yeni Akit'in eski yazarlarından olan, çocuk taciziyle gündeme gelen ve geçen yıl hayatını kaybeden "Hüseyin Üzmez" göndermesiyle yanıt vererek; "Yaşımız sandığınız kadar küçük değil... Yaşımız küçük olsa sizin gazetenizden kimseyle konuşmamamız öğütlenir. İyi akşamlar" dedi.İşte, Dede ile BirGün'ün sosyal medyada yaşadığı o polemik: 
Ohh be.. BirGün paçavrası beni gerici ilan etmiş.. Övecek diye ödüm patlıyordu http://t.co/pL3Pt9eWid @BirGun_Gazetesi


— Ersoy Dede (@ersoydede) 23 Temmuz 2015@ersoydede iyi akşamlar Ersoy bey. Haklısınız arkadaşlar bir yazım yanlışı yapmış olmalı. "Yiyici" dememiz gerekiyordu. Özür dileriz.


— BirGün Gazetesi (@BirGun_Gazetesi) 23 Temmuz 2015Yiyici deyince aklıma geldi @BirGun_Gazetesi kurulurken benden aldığınız hisse payı vardı. Kim yedi onu? pic.twitter.com/CcjY6p9cji


— Ersoy Dede (@ersoydede) 23 Temmuz 2015@ersoydede 100 lira veren 10 binlerce destekçimiz var. Siz verdiyseniz memnuniyetle iade edebiliriz. Nasıl yapalım, kutuyla mı verelim?


— BirGün Gazetesi (@BirGun_Gazetesi) 23 Temmuz 2015'Sadece sizden değil 10 bin kişiden iç ettik paraları' diyorsun yani @BirGun_Gazetesi


— Ersoy Dede (@ersoydede) 23 Temmuz 2015@ersoydede 10 bin kişinin desteği ile patronsuz gazete kurduk. Akit'te yazan birisi için iddialı bir matematik oldu ama biraz düşünün :)


— BirGün Gazetesi (@BirGun_Gazetesi) 23 Temmuz 2015kendince istihza ediyorsun ama rahmetli Reha Mağden'in teklifini kabul etseydim haber müdürünüzdüm @BirGun_Gazetesi


— Ersoy Dede (@ersoydede) 23 Temmuz 2015@ersoydede Reha abi şu anki halinizi görüyorsa oralardan... Neyse biz paranızı TÜRGEV'e yatıracağız siz Erdoğan'ın kasasından alırsınız.


— BirGün Gazetesi (@BirGun_Gazetesi) 23 Temmuz 2015Ben devam ederim.. De senin şafağın yetmez.. Al paçavranı git biraz ötede oyna @BirGun_Gazetesi


— Ersoy Dede (@ersoydede) 23 Temmuz 2015@ersoydede Yaşımız sandığınız kadar küçük değil... Yaşımız küçük olsa sizin gazetenizden kimseyle konuşmamamız öğütlenir. İyi akşamlar.


— BirGün Gazetesi (@BirGun_Gazetesi) 23 Temmuz 2015
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin