Bir günde kaybolma özelliğine tepki: Huzur İçinde Yat Twitter

Twitter'ın bazı tweetlerin 24 saat sonra ortadan kaybolmasına izin veren bir özellikle ilgili Brezilya özelinde deneme yapmaya başlaması, "Huzur İçinde Yat Twitter" (RIPTwitter) etiketinin hakkında en çok konuşulan konu (TT) olmasına yol açtı.

Google Haberlere Abone ol
Bir günde kaybolma özelliğine tepki: Huzur İçinde Yat Twitter

İlk kez Snapchat'ın sunduğu ve Instagram, Facebook, WhatsApp'ın popüler hale getirdiği "hikâyeler" formatına benzediği belirtilen, "gelip geçici" manası da taşıyan "Fleets" isimli özelliğe #RIPTwitter etiketiyle tepki verenler, mikro-bloglama sitesinin diğer sosyal medya platformlarından farkı kalmayacağı eleştirisini yöneltti.

Twitter şirketinin ürün sorumlusu Kayvon Beykpour, deneme aşamasındaki yeni özelliği, insanlara kamuoyuna açık paylaşmaktan rahatsızlık duydukları düşünceleri yayımlama fırsatı sunmasıyla savundu.

Twitter paylaşımlarının kalıcı ve edimsel niteliğinin bazı kullanıcıların gözünü korkuttuğunu söyleyen Beykpour, "'Fleets' özelliğinin insanlara tweetlemeyi akıllarına getirmeyecekleri akış halindeki düşüncelerini paylaşma imkanı sunmasını umuyoruz" dedi.

Bir kullanıcı profili fotoğrafına tıklandığında kaybolan mesajlar boy gösterecek, bunlara yönelik diğer kullanıcıların tekrarlama, beğenme, karşılık verme, yorum yapma gibi seçenekleri olmayacak.

Ancak birçok kullanıcı bu haber karşısında diğer sosyal medya platformlarındaki özellikleri değil, sadece tweetleri yeniden düzetlme ve düzenleme özelliği talep ederken, onun yerine kendilerine 24 saat sonra kaybolma özelliği takdim edilmesinden yakındı.

Beykpour ise "Fleets" Facebook ve Instagram'ın 'Hikayeler' özelliğine benzese de kendilerinin birkaç önemli değişiklik yaptığını savundu.

"Fleets" özelliğinin küresel olarak ne zaman devreye gireceği belli değil. 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin