Bir Fuat Avni klasiği... 1 saat önceden Twittter'da yazdı, TMSF el koydu!

Twitter fenomeni Fuat Avni, bu kez Bank Asya'ya 'el koyma' kararını önceden haber verdi.

Google Haberlere Abone ol
Bir Fuat Avni klasiği... 1 saat önceden Twittter'da yazdı, TMSF el koydu!

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yazdığı hükümet karşıtı mesajlarla bilinen Twitter fenomeni Fuat Avni, önceden haber verdiği operasyonların ardından bu kez de Bank Asya'ya TMSF'nin el koyacağını bildirdi.Avni'nin Erdoğan'ı kastederek Twitter'da yazdığı; "Bankasya'yı TMSF'ye devretmeyi beceremediniz. O zaman devir algısı oluşturacak bir bahane bulun ve banka yönetimine el koyun' dedi." tweet'inden yalnızca 1 saat sonra TMSF'nin Bank Asya hisselerinin %63'üne el koyduğu öğrenildi.Öte yandan Avni'nin yazdığı "Havuz medyası yarın yönetime değil de hisselere el konulmuş gibi yalan manşetlerle çıkacak.Havuz medyasının yalan manşetleriyle halkta bankanın fona devredildiği havası oluşturulacak." mesajının ardından, hükümete yakın gazetelerin yarın sabahki gazete manşetleri de merak konusu oldu.İşte, Avni'nin o tweet'leri: 
1. Yezid, dün Muttalip Ünal'ı Saray'a çağırdı.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 20152. 'Bankasya'yı TMSF'ye devretmeyi beceremediniz. O zaman devir algısı oluşturacak bir bahane bulun ve banka yönetimine el koyun' dedi.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 20153. Muttalip'e milletvekilliği sözü verildi.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 20154. Toplantıda bankanın yeni yönetim kurulu üyeleri de kararlaştırıldı.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 20155. Havuz medyası yarın yönetime değil de hisselere el konulmuş gibi yalan manşetlerle çıkacak.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 20156. Havuz medyasının yalan manşetleriyle halkta bankanın fona devredildiği havası oluşturulacak.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 20157. Bu yöntemle halkta panik havası oluşturularak, ciddi miktarda ve ani mevduat çekilişi hedefleniyor.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 20158. Sonraki aşamada ise çekilen mevduatlar bahane edilerek, bankanın gerçekten Fona devri planlanıyor.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 20159. Yezid'e, bu bahaneyle bankaya işlem yapılmasının bankacılık açısından büyük risk taşıdığı ve örneğinin olmadığı söylendi.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 201510.Bürokratlar, Yezid için 'Hiçbir belgede imzası yok, sadece talimat veriyor, Muttalip de dokunulmazlık alacak, olan bize olacak' diyorlar.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 201511. Başta Yezid, bütün bu hukuksuzlukların altına imza atanlar, tarih ve hukuk önünde hesap verecek. Yargılanacaksınız.


— fuatavni (@fuatavni_f) 3 Şubat 2015
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin